قیمت ویزای کانادا

پردیس ویزا

قیمت ویزای کانادا

قیمت ویزای کانادا بسته به نوع آن متفاوت است و با توجه به نوع ویزای اقدامی از هزینه کم به هزینه بالا تقسیم بندی می شوند. با توجه به نرخ دلار در ایران، هزینه معقول یکی از دغدغه های متاقاضیان محترم می باشد. می بایست گفت که هزینه ها به دو دسته هزینه های سفارت (هزینه دولتی) و هزینه های دفتری (حق الزحمه) تقسیم می شوند. جهت برآورد هزینه های اقدام ویزای کانادا می توانید با پردیس ویزا در تماس باشید تا بهترین کیفیت خدمات را با قیمتی مناسب دریافت نمایید.

دسته اول هزینه ها شامل: هزینه های دولتی کانادا است که توسط سفارت یا اداره مهاجرت کانادا دریافت می گردد که بابت بررسی پرونده متقاضی بوده و غیر قابل استرداد است. البته ناگفته نماند که در ویزای توریستی یا دانشجویی کانادا به علت نیاز به جمع آوری اطلاعات بیومتریک متقاضیان، شرکت واسطی مانند vfs وجود دارد که اقدام به جمع آوری اطلاعات می نماید. هزینه های دسته دوم نیز هزینه دفاتر مهاجرتی و خدمات ویزا است که معمولا به عنوان حق الزحمه به آن مجموعه پرداخت می گردد که معمولا با توجه به سابقه وکیل مهاجرتی کانادا و کارشناسان مجموعه متغییر می باشد. قیمت ویزای کانادا در پردیس ویزا بصورت معقول و با ملاحظه کلیه شرایط متقاضی به وی اعلام میگردد. در ادامه به هزینه ویزای کانادا جهت برخی ویزاهای پر متقاضی کانادا می پردازیم.

قیمت ویزای کانادا

قیمت ویزای کانادا توریستی

این نوع ویزا در ایران به عنوان ویزای مولتی 5 ساله شناخته می شود. البته باید این نکته را خاطر نشان کرد که در اصل این ویزا به صورت 10 ساله صادر می شود ولی به دلیل اعتبار 5 ساله پاسپورت ایرانیان، این ویزا جهت اتباع ایران 5 ساله صادر می گردد.

بسته به نوع خدمات، هزینه این ویزا از مبلغ 400 دلار کانادا بدون دعوتنامه همراه با هزینه سفارت تا مبلغ 3000 دلار آمریکا با دعوتنامه ی معتبر وکیل که معمولا جهت سفر اکتشافی (Exploratory Visit) برای قسمت ابتداییی ویزاهای کارآفرینی است متغیر می باشد. البته دعوتنامه های توریستی، شرکتی و شرکت در کنفرانس هم قابل اخذ است. که به عنوان مثال قیمت ویزای کانادا با  دعوتنامه توریستی از آژانس مسافرتی داخل کانادا حدود 1000 دلار کانادا می شود که معمولا با برنامه سفر است که با توجه به شرایط کنونی قیمت دلار بهتر است از این دسته دعوتنامه ها استفاده نشود. به این دلیل که اثبات قصد سفر متقاضی جهت مقاصد توریستی با توجه به هزینه های جاری( قیمت دلار جهت رزرو هتل و بلیط هواپیما در ایران) غیر قابل انجام می باشد. بنابراین به متقاضیان پیشنهاد می گردد یا از دعوتنامه های اقوام یا دوستان خود به دلیل بدون هزینه بودن استفاده نمایند. یا قصد سفر خود را به دلایل دیگر مانند شرکت در کنفرانس، نمایشگاه و یا بازدید اکتشافی تغییر دهند.

قیمت ویزای تحصیلی کانادا

هزینه این نوع ویزا هم به سه دسته: هزینه دولتی، هزینه تحصیل در مدرسه یا دانشگاه و هزینه حق الزحمه اقدام ویزا تقسیم می شود. هزینه سفارت کانادا جهت درخواست ویزای تحصیلی 235 دلار کانادا است که 150 دلار برای درخواست ویزا و 85 دلار جهت انگشت نگاری می باشد. دسته دوم هزینه ها تحصیل در مدارس یا دانشگاه می باشد که  نسبت به مقاطع تحصیلی متفاوت است. مثلا هزینه مدارس در کانادا خود به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که هزینه تحصیل در مدارس دولتی بین 10 تا 16 هزار دلار کانادا در سال می باشد. در حالی که مدارس خصوصی در کانادا تا 50 هزار دلار کانادا در سال هزینه دارند. مدارس شبانه روزی کانادا نیز حدود 30 هزار دلار کانادا در سال هزینه دارند. هزینه در دانشگاه های کانادا نیز به شرح ذیل است: شهریه دانشگاه ها سالیانه حدود 13 تا 25 هزار دلار کانادا می باشد. البته در مقطع دکترا این رقم تا 40 هزار دلار در سال قابل افزایش است. دسته سوم قیمت های ویزای تحصیلی کانادا، هزینه حق الزحمه می باشد که از مبلغ 1500 دلار تا 3000 دلار متغیر می باشد.

قیمت ویزای تحصیلی کانادا

قیمت ویزاهای اقامتی کانادا

قیمت ویزای تخصص کانادا

این  ویزا جهت متقاضیانی است که دارای تخصص و مهارت هستند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند. ویزای تخصص یا مهارتی کانادا دارای سیستم امتیاز بندی است که متقاضیان بر مبنای رشته تحصیلی، سوابق کاری و میزان تسلط به زبان انگلیسی داخل لیست انتظار دعوت به اقدام (Express Entry) بر مبنای میزان امتیازشان انتخاب می شوند. هزینه ویزای تخصص کانادا 825 دلار کانادا برای متقاضی اصلی و برای یک زوج 1325 دلار کانادا و به ازای هر فرزند 225 دلار کانادا است. هزینه حق الزحمه اقدام ویزای مهارتی کانادا حدود 3 تا 4 هزار دلار کانادا می باشد.

قیمت ویزای استانی کانادا

روش های استانی کانادا بسته به نوع اقدام به دو دسته ویزای تخصص (ویزای مهارتی) و ویزای کارآفرینی کانادا تقسیم می شوند که بسته به استان و نوع ویزای انتخابی هزینه آن متفاوت است. مثلا جهت اقدام از طریق برنامه کشاورزی استان ساسکاچوان هزینه بررسی پرونده توسط استان 2500 دلار کانادا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *