هزینه ویزای شینگن آلمان

پردیس ویزا

هزینه ویزای شینگن آلمان

همانطور که می دانید آلمان یکی از قوی ترین و صنعتی ترین کشورهای اروپاست. این کشور دارای قوانین خاصی برای جذب نیروی کاری و دانشجویی است. از آنجایی که تولد در کشورهای اروپایی کاهش یافته، بنابراین نیروی کاری در این کشورها رو به پیریست. همینطور کشورهای قوی تر وصنعتی تر مانند آلمان نیازمند نیروی کاری بیشتری هستند. از طرفی هم تقاضا برای اخذ ویزای شینگن آلمان در ایران بالاست. موسسه پردیس ویزا راهنما و مشاور شما متقاضیان عزیز از ابتدای کار تا انتها، جهت اخذ ویزای شینگن آلمان می باشد. در ادامه بیشتر در مورد هزینه ویزای شینگن آلمان، شرایط و مراحل آن توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

در مورد هزینه های ویزای شینگن آلمان باید توضیح دهیم که بسته به نوع ویزای اقدامی، می تواند متفاوت باشد. ابتدا لازم است بدانید که جهت اخذ ویزای شینگن آلمان بهتر است دعوتنامه معتبر از دوستان یا بستگان داشته باشید. به شما پیشنهاد نمی کنیم که صرفا با داشتن رزرو هتل اقدام به اخذ ویزای آلمان نمایید. در ادامه با انواع و هزینه های ویزای شینگن آلمان آشنا می شویم.

ویزای بلند مدت شینگن

هزینه ویزای شینگن آلمان

انواع ویزای شینگن آلمان

ویزای آلمان انواع مختلفی دارد و معمولا نسبت به درخواست متقاضی می تواند به صورت بلند مدت یا کوتاه مدت صادر شود. از انواع ویزای آلمان می توان به ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای پزشکی و ویزای ازدواج اشاره کرد. که اخذ هر کدام از این ویزاها شامل هزینه هاییست که در ادامه به آن می پردازیم.

هزینه ویزای توریستی شینگن آلمان

جهت اقدام ویزای توریستی شینگن آلمان میبایست از طریق شرکت ویزا متریک که شرکت واسط  سفارت آلمان می باشد اقدام نمایید. هزینه های اقدام از ابتدا شامل هزینه رزرو وقت شرکت ویزامتریک است که به ازای هر نفر 000/000/13 ریال می باشد. در صورتی که متقاضی در وقت تعیین شده به شرکت ویزا متریک مراجعه کند می تواند مبلغ وقت سفارت خود را پس بگیرد. کافی است شماره شبای خود را در انتهای کار در فرمهای مربوطه وارد کند.

هزینه ویزای توریستی شینگن به ازای هر مسافر بزرگسال 80 یورو می باشد. البته شرکت ویزا متریک هم حدود 29 یورو بابت خدمات خود دریافت می نماید. برای فرزندان 6 تا 12 سال 40 یورو و کمتر از 6 سال رایگان می باشد. هزینه خدمات VIP شرکت ویزا متریک نیز 75 یورو می باشد.

هزینه ویزای تحصیلی شینگن آلمان

جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان ابتدا باید از یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی معتبر کشور آلمان پذیرش بگیرید سپس دلیل قانع کننده ای باید داشته باشید که بعد از اتمام تحصیل به کشور خود بازگردید. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان داشتن مدرک زبان است. البته باید گفت که داشتن سابقه سفر به حوزه شینگن و سن بالای سی سال برای متقاضی امتیازی است که می تواند باعث افزایش شانس اخذ ویزای تحصیلی شینگن آلمان شود. البته از مزایای دریافت ویزای تحصیلی شینگن آلمان هم می توان به تردد آزادانه به کشورهای حوزه شینگن اشاره کرد و همچنین با ویزای تحصیلی شینگن آلمان می توان برای دیدار خانواده از حوزه شینگن خارج و دوباره وارد شد.

در مورد هزینه ویزای تحصیلی شینگن آلمان باید بگوییم که هزینه تحصیل برای کمتر از 90 روز اقامت در کشور آلمان ویزای نوع C 80 یورو و خدمات ویزا متریک 29.4 یورو و خدمات VIP 75 یورو می باشد. برای ویزای تحصیلی بیشتر از 90 روز باید برای ویزای ملی نوع D اقدام شود که هزینه این ویزا حدود 90 یورو می باشد.

هزینه ویزای شینگن آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی در آلمان

هزینه ویزای کاری آلمان

متقاضیانی که قصد دارند در کشور آلمان کار کنند باید نسبت به نوع کار، ویزای بلند مدت یا ویزای کوتاه مدت دریافت نمایند. ویزای بلند مدت کار آلمان به چند نوع مختلف تقسیم می شود که عبارتند از: ویزای کاری یا (Employment) ، ویزای جستجوی کار آلمان یا (Jobseeker ) ، ویزای راه اندازی کسب و کار در آلمان  یا (Self-Employment) است که متقاضیان ویزای بلند مدت کارآلمان، درابتدا باید یک کارفرمای آلمانی حاضر باشد با آنها قرارداد کار امضا نماید. سپس جهت مجوز کار آلمان اقدام نماید. در مورد ویزای جستجوی کار آلمان هم باید بگوییم که متقاضی با داشتن مدرک زبان آلمانی می تواند به مدت 6 ماه به کشور آلمان رفته و کار مورد نظر خود را جستجو کند. و پس از عقد قرارداد با کارفرمای آلمانی، باید حداقل 3 ماه کار کند و حقوق بگیرد. سپس برای دریافت بلو کارت آلمان اقدام نماید البته باید حقوق پرداختی به متقاضی حدود 56500 یورو باشد. هزینه ویزای کاری در سفارت آلمان نیز حدود 75 یورو می باشد.

مدارک ویزای شینگن آلمان

 • تکمیل فرم درخواست ویزای آلمان
 • ارائه اصل دعوت نامه معتبر( در صورت دارا بودن)
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5 جدید رنگی پشت زمینه سفید
 • ارائه پاسپورت جدید با اعتبار حداقل 6 ماه و پاسپورت های قبلی که مهر شده و ویزا داشته باشند
 • گواهی اشتغال به کار + مدارک شغلی
 • پرینت گردش حساب ۳ ماه اخیر +  تمکن مالی
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • ارائه سند ازدواج در صورت تاهل یا ارائه گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر
 • ارائه کلیه اسناد ملکی
 • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
 • ارائه رزرو بلیط و واچرهتل

ویزای جستجوی کار آلمان

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزا، هزینه ها، شرایط و مدارک با پردیس ویزا همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *