ویزای شینگن تضمینی ایتالیا

پردیس ویزا

ویزای شینگن تضمینی ایتالیا

کشور زیبای ایتالیا یکی از کشورهای عضو شینگن می باشد که همه ساله گردشگران و توریستهای بسیاری به این کشور سفر و از جاذبه های بسیار زیاد و کهن ایتالیا دیدن می کنند. کشور محبوب ایتالیا پر تقاضا ترین ویزا را در بین سایر کشورهای اروپایی دارد یکی به جهت آثار و جاذبه های گردشگری و دوم به دلیل اینکه کشور ایتالیا در صدور ویزا، نسبت به دیگر کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا سخت گیری کمتری دارد. از این رو موسسه پردیس ویزا به متقاضیان عزیزی که برای اولین بار می خواهند به حوزه شینگن سفر کنند، توصیه می کند که برای دریافت ویزای شینگن از کشور ایتالیا اقدام نمایند. برای آشنایی با ویزای شینگن تضمینی ایتالیا با ما همراه باشید.

ویزای شینگن تضمینی ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا نسبت به نوع درخواست متقاضی انواع مختلفی دارد. که ویزای توریستی این کشور بیشترین تقاضا را نسبت به ویزاهای دیگر مانند ویزای تحصیلی، ویزای کاری و… دارد. ویزای توریستی ایتالیا  کوتاه مدت و با اجازه اقامت 90 روز می باشد. ویزای شینگن تضمینی ایتالیا به صورت صد در صد تضمینی نمی تواند باشد زیرا هیچ ویزایی تضمینی نیست به این دلیل که بسته به نظر افسر پرونده صادر می شود. موسسه پردیس ویزا با داشتن سالها سابقه در اخذ ویزای شینگن به خصوص کشور ایتالیا تا حتی الامکان ریسک رد ویزای شما را پایین می آورد. در کل ویزای شینگن ایتالیا را متقاضیانی دریافت می کنند که دارای شرایط شغلی، مالی و سابقه سفر خوبی باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن ایتالیا

بعضا دیده شده که دفاتر اخذ ویزا، اقدام به جعل مدارک برای سفارت ایتالیا می نمایند. شاید در گذشته مدارک استعلام نمی شد ولی امروزه از حساب بانکی متقاضی تا اسناد ملکی و شغلی وی قابلیت استعلام دارد. در صورتیکه اصالت مدارک مشکل داشته باشد، سفارت به هر نحوی شخص متقاضی را مقصر می داند. در ادامه به معرفی مدارک ویزای شینگن ایتالیا می پردازیم.

 مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا

فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا باید توسط متقاضی تکمیل و امضا شود. برای فرزندان زیر سن قانونی امضا هر دو والدین در فرم درخواست الزامیست.

عکس: دو قطعه عکس رنگی جدید 35 در 40 میلی متر با زمینه سفید بدون فتوشاپ باشد.

پاسپورت: پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه. و 2 صفحه خالی داشته باشد. کپی از صفحه اول پاسپورت + کپی ویزاهای شینگن قبلی با مهر ورود و خروج، ویزای انگلستان و آمریکا.

رزو هتل و پرواز: ارائه کپی بلیط هواپیما یا رزرو. مدت زمان رزرو هتل نیز باید به گونه ای باشد که اقامت در کل سفر را پوشش دهد. با ارائه دعوتنامه باید سند هویت، کپی پاسپورت شهروندی ایتالیا یا کپی کارت شناسایی معتبر ایتالیایی و مجوز اقامت دعوت کننده نیز باید ارائه گردد.

رضایت نامه: کلیه ی افراد زیر سن قانونی ملزم به ارائه رضایت نامه تایید شده توسط وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه هستند.

ویزای شینگن تضمینی ایتالیا

سایر مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا

مدارک شغلی: ارائه کپی مدارک کاری. مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت ها؛ ارائه روزنامه رسمی با اعتبار حداکثر 3 ساله که در آن نام متقاضی، نام شرکت و اساسنامه ثبت شده. و شرکت فعال باشد. کارمندان خصوصی و دولتی؛ ارائه لیست هزینه های بیمه، پرداختی های مربوط به شش ماه اخیر، قرارداد کار وابسته به یکی از سازمان های تحت کنترل دولت یا دولتی. خود اشتغالی؛ ارائه مجوز کار معتبر یا اوراق تجاری معتبر.

مدارک مالی و بانکی: اصل مدارک مبنی بر حمایت مالی در طول اقامت متقاضی در ایتالیا. رائه صورت حساب بانکی برای 3 ماه گذشته، ارائه تراکنش های امضا شده و مهر شده توسط بانک، ارائه سند مالکیت.

کارت شناسایی: ارائه شناسنامه یا گواهی تولد ترجمه شده به زبان ایتالیایی یا انگلیسی.

بیمه مسافرتی: ارائه کپی بیمه مسافرتی پزشکی با پوشش حداقل 30 هزار یورو که کل سفر را پوشش دهد الزامیست.

توجه: همه مدارک فوق باید در دارالترجمه رسمی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه شوند. سفارت ایتالیا در صورت نیاز می تواند مدارک بیشتری را درخواست نماید. مدارک باید شخصا توسط خود متقاضی در تاریخ ملاقات ارسال شود.

وقت سفارت ایتالیا

انواع ویزای شینگن ایتالیا

ویزاهای ایتالیا در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت می باشند که ویزاهای کوتاه مدت معمولا توریستی نوع C و 3 ماهه می باشد که این نوع ویزا به صورت یکبار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود صادر می شود. ویزاهای بلند مدت یعنی اجازه اقامت بیشتر از 3 ماه دارند مانند ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای ازدواج و… . که به ویزای شینگن نوع D یا ویزای ملی شناخته می شوند.

شرایط اخذ ویزای شینگن ایتالیا

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای شینگن ایتالیا را دارند، باید شرایط اخذ ویزای ایتالیا را هم داشته باشند.این شرایط عبارتند از: تمکن مالی مناسب، گردش حساب بالا، اسناد ملکی، دعوتنامه در صورت وجود، گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی شغلی مناسب. البته باید بگوییم که مدت زمان پاسخگویی به درخواست ویزای شینگن ایتالیا در ایران 15 الی 20 روز کاری می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای شینگن ایتالیا با موسسه پردیس ویزا تماس حاصل فرمایید.

ویزای شینگن تضمینی ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *