بهترین راهی که می توانم برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنم چیست؟

شرایط سنی شما عامل تعیین کننده ای برای مهاجرت شما و اخذ اقامت کانادا است.

اگر بازه سنی تان بین 10 تا 16 سال است می توانید برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام نمایید که در این شرایط یک نفر را به عنوان قیم در کانادا می بایست معرفی نمایید. البته امکان معرفی والدین به عنوان قیم وجود دارد اما این اقدام ممکن است ریسک پرونده شما را بالا ببرد پس بهتر است که یک ترم از قیم داخل کانادا استفاده کرده و بعد برای یک نفر از والدین درخواست نمایید. برای این روش باید تمکن مالی کافی جهت پرداخت هزینه های تحصیل در مقاطع تحصیلی و هزینه های زندگی را داشته باشید.

اگر سن شما بین 18 تا 22 سال است شانس خوبی جهت ویزای دانشجویی کانادا برای مقاطع لیسانس به شرط داشتن مدرک زبان مورد نظر دارید. البته باید از پس هزینه های تحصیلی در مقطع لیسانس نیز برآیید اما در نظر داشته باشید که با ویزای دانشجویی هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید. اگر بازه سنی شما بین 20 تا 46 سال است و میخواهید با هزینه کم به کانادا مهاجرت کنید و سوابق کاری و تحصیلی مناسبی دارید روش نیروی متخصص فدرال، نیروی متخصص کبک و همچنین روش استانی به شما پیشنهاد میشود.

البته اکثر اوقات شما نیاز به اخذ Job Offer از کانادا برای رسیدن به حداقل امتیاز مورد نظر دارید. البته به شرط داشتن مدرک زبان مناسب انگلیسی و یا فرانسوی. در صورتی که سن شما بیشتر از 50 سال باشد روش های سرمایه گذاری کانادا و یا سرمایه گذاری استانی به شما پیشنهاد می شود که لازمه آن داشتن سوابق مدیریتی، میزان دارایی و گردش مالی قابل قبول است. اگر به دنبال ویزای توریستی کانادا هستید، بهتر است دعوتنامه معتبر داشته باشید.

این ویزا بصورت ویزای مولتی کانادا که معمولا اعتبار آن تا تاریخ انقضای پاسپورتتان است صادر می شود. جهت اخذ ویزای توریستی کانادا باید اثبات کنید که قصدتان از دیدار کانادا موقتی است. اگر فرزند شما در کانادا متولد شود، فرزند متولد شده از همان ابتدا شهروند کانادا شناخته می شود. اگر فرزندانتان در کانادا اقامت دائم دارند شما از طریق ویزای والدین کانادا می توانید اقدام نمایید یا برای Super Visa  بلند مدت توریستی اقدام نمایید. اگر با فرد کانادایی ازدواج کردید ویا قصد آنرا دارید نیز می توانید درخواست ویزای ازدواج کانادا بدهید.