اخبار مهاجرت کانادا

پردیس ویزا

اخبار مهاجرت کانادا

تحصیل آنلاین و اخذ ویزای PGWP (کار پس از فارغ التحصیلی)

دولت کانادا در سال 2021  ویزای PGWP را برای دانشجویان بین المللی خود که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده اند را به دلیل همه گیری ویروس کرونا آسان کرد.

در گذشته دانشجویان بین المللی که به صورت آنلاین در دانشگاه های کانادا تحصیل می کردند، نمی توانستند برای کار در کانادا از ویزای PGWP استفاده کنند. ولی به دلیل وجود ویروس کرونا و اجرای تحصیل آنلاین در سراسر دنیا، دولت کانادا این امکان را برای دانشجویان بین المللی خود که فارغ التحصیل شده و مایل به کار در کشور کانادا هستند محیا کرد. تا بتوانند درخواست ویزای مجوز کار فارغ التحصیلی یا Post-Graduation work permit که همان PGWP است دهند.

این نوع ویزا به فارغ التحصیلان بین المللی که در یکی از موسسات آموزش عالی در کشور کانادا تحصیل کرده باشند این امکان را می دهد که به مدت سه سال در هر جای کانادا و با هر کارفرمایی که می خواهند کار کنند.

 مدت زمان اخذ ویزای PGWP یا ویزای کار پس از تحصیل

بستگی به طول دوره تحصیل دانشجو در دانشگاه های کانادا دارد. مثلا اگر دانشجو یک سال در دانشگاه کانادا تحصیل کرده باشد این نوع ویزا یک ساله صادر می شود. البته مدت زمان ویزای کار پس از تحصیل حداکثر سه ساله است. یعنی دانشجو می تواند بعد از فارغ التحصیلی سه سال دیگر در کانادا بماند و به صورت تمام وقت کار کند.

دریافت این نوع ویزا می تواند سوابق کاری و امتیاز خوبی در پرونده فارغ التحصیلان، در اخذ اقامت دائم کانادا داشته باشد. هر چند که وجود دانشجویان فارغ التحصیل در کانادا نیز از نظر اجتماعی و اقتصادی مزایای فراوانی برای این دولت خواهد داشت. دولت کانادا در صدد جذب نیروی متخصص و ماهر خارجی که از دانشگاه های کشور خودش (کانادا) فارغ التحصیل شده اند است.

و حتی آنها را تشویق به دریافت اقامت دائم کانادا نیز می نماید. متقاضی می تواند بعد از اخذ ویزای PGWP همزمان برای اقامت نیز اقدام نماید. البته این ویزا برای دانشجویان فارغ التحصیل دارای شرایط و قوانین خاصی است که در ادامه به آن می پردازیم.

شرایط درخواست و دریافت ویزای PGWP

 • سن متقاضی 18 سال به بالا باشد.
 • دانشگاهی که متقاضی از آن فارغ التحصیل می شود دارای مجوز و مورد تایید باشد.
 • طول دوره تحصیل بیش از 8 ماه باشد.
 • متقاضی باید از یکی از مراکز آموزشی عالی یا یکی از دانشگاه های DLI کانادا فارغ التحصیل شده باشد.
 • از زمان فارغ التحصیلی تا زمان ثبت درخواست ویزای PGWP نباید بیش از 6 ماه باشد.
 • ویزای تحصیلی معتبر داشته و این مجوز منقضی نشده باشد.
 • متقاضی به صورت تمام وقت در دانشگاه درس خوانده باشد.
 • نامه فارغ التحصیلی دارای ریز نمرات، سرتیفیکیت، نامه سربرگ دانشگاه و… باشد که اتمام واحدهای تحصیلی را نشان دهد.
 • تاریخ انقضای پاسپورت بسیار در این روش پر اهمیت است. مثلا اگر از تاریخ اعتبار پاسپورت متقاضی فقط 1 سال باقی مانده باشد، ویزا یکساله صادر خواهد شد. پس بهتر است قبل از درخواست ویزای PGWP ، پاسپورت خود را جدید کنید.
 • این ویزا قابل تمدید نیست. مگر در شرایطی که فقط دولت کانادا این اختیار را دارد که ویزا را تمدید کند یا خیر.
 • ویزای PGWP فقط یکبار اخذ می گردد تا مدت مشخص اگر متقاضی نتواند در این مدت کار پیدا کند، باید برای یک برنامه مهاجرتی یا ویزای کار جهت اخذ اقامت اقدام نماید.

تحصیل آنلاین

جهت اطلاع بیشتر در رابطه با اخذ ویزای کانادا و آخرین اخبار مهاجرتی کانادا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *