تاخیر در صدور ویزای کانادا

پردیس ویزا

تاخیر در صدور ویزای کانادا

تاخیر در صدور ویزای کانادا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد در ادامه به چند عامل که باعث طولانی تر شدن زمان بررسی ویزا و در نتیجه تاخیر در صدور ویزای کانادا می شود اشاره می کنیم:

عدم ارائه مدارک کافی به سفارت یا اداره مهاجرت کانادا می تواند باعث طولانی تر شدن مدت زمان رسیدگی به پرونده و حتی رد درخواست متقاضی گردد. متقاضیان ویزاهای کانادا قبل از اقدام برای ویزا بهتر است مدارک خود را با چک لیست ویزای مورد نظر که در سایت سفارت است تطبیق دهند تا از طولانی شدن پرونده خودداری نمایند. بعضا در پرونده های مهاجرتی دیده شده که افسر پرونده با وجود امکان بررسی پرونده در مدت زمانی کوتاه تر، به دلیل کمبود برخی مدارک، پرونده متقاضی را بدون نتیجه کنار گذاشته و سراغ پرونده های بعدی که مدارک کامل تری داشته اند رفته است. متقاضیان توجه داشته باشند که افسر پرونده وظیفه ای برای درخواست مدارک ارائه نشده ندارد و می تواند تصمیم خود را بدون درخواست مدارک اضافه اتخاذ نماید.
یکی دیگر از عوامل تاخیر در صدور ویزای کانادا می تواند به تغییر اولویت بندی بررسی ویزاهای کانادا باشد. به این صورت که در مواقع رکود اقتصادی ممکن است تمایل دولت کانادا بیشتر برای جذب سرمایه گذار باشد و پرونده های نیروی متخصص کانادا دچار تاخیر در بررسی شود. یا مثلا به دلیل جنگ و آشوب در کشور متقاضی ویزا، پرونده ی ویزاهای موقت مانند: دانشجویی و توریستی به حالت تعلیق درآید که در این صورت مدت زمان صدور ویزا طولانی تر خواهد شد. البته عواملی مانند بیماری همه گیری کرونا و در نتیجه ی آن بسته شدن مرزهای ورودی کشور کانادا می تواند باعث تاخیر در صدور ویزای مربوطه شود.

تاخیر در صدور ویزای کانادا

گاهی اوقات متقاضی خودش هم می تواند باعث بروز تاخیر در صدو‌ر ویزای کانادا می شود به عنوان مثال: افسر پرونده درخواست مدارک انگشت نگاری و سوء پیشینه یا تست پزشکی در زمانی معین از متقاضی می کند که متقاضی این مدارک را با تاخیر ارائه می دهد و همین امر باعث تاخیر در صدور ویزای متقاضی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *