انواع ویزای استرالیا

پردیس ویزا

انواع ویزای استرالیا

کشور استرالیا یکی از بزرگترین کشورهای دنیاست که در قاره اقیانوسه واقع گردیده است. استرالیا از نظر منابع طبیعی جزو ده کشور ثروتمند دنیاست و اقتصاد رو به رشد این کشور باعث شده که استرالیا یکی از مقصد های محبوب بین مهاجران و گردشگران باشد. از این رو قرار است در سال 2023 این کشور پذیرای تعداد زیادی مهاجر باشد تا کمبود نیروی متخصص خود را جبران نماید. متقاضیان عزیز برای سفر یا مهاجرت به کشور استرالیا به ویزا نیاز دارند. همراه با موسسه پردیس ویزا در ادامه انواع ویزای استرالیا را به شما معرفی می کنیم.

انواع ویزای استرالیا

آشنایی با انواع ویزای استرالیا

  • ویزای توریستی سابکلاس 600 استرالیا
  • ویزای دانشجویی سابکلاس 500 استرالیا
  • ویزای ازدواج سابکلاس 300 استرالیا
  • ویزای سرمایه گذاری 188 استرالیا
  • ویزای تخصص 189 استرالیا
  • ویزای تخصص 190 استرالیا
  • ویزای تخصص 491 استرالیا
  • ویزای والدین استرالیا

در ادامه به برخی از ویزاهای پرطرفدار استرالیا می پردازیم:

ویزای توریستی استرالیا

یکی از انواع ویزای موقت استرالیا ویزای توریستی استرالیا می باشد که ویزایی موقت است که اجازه ی اقامت کوتاه مدت به متقاضیان جهت بازدید از اقوام، گردشگری یا بیزنسی را می دهد. با دارا بودن ویزای توریستی استرالیا شخص می تواند برای یک سفر گردشگری وارد استرالیا بشود. چندین سابکلاس برای ویزای توریستی استرالیا وجود دارد اما رایج ترین این نوع ویزا برای ایرانیان در حال حاضر ویزای 600 استرالیا محسوب می‌شود. ویزای توریستی استرالیا سابکلاس 600 جزو ویزاهای موقت محسوب می‌ شود. و متقاضی نمی‌ تواند اعضای خانواده را مشمول درخواست نماید و برای هر یک از اعضای خانواده باید یک درخواست مجزا داده شود.

ویزای توریستی استرالیا یک ویزای دیجیتال محسوب می‌شود، مهری در پاسپورت متقاضی نمی‌ خورد و تنها پس از ورود به خاک استرالیا مهر ورود در پاسپورت متقاضی دریافت کننده ویزای استرالیا می‌خورد. لازم به ذکر است که شخص متقاضی واین ویزا باید از نظر سلامت و شخصیت مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا باشد. البته نا گفته نماند که زمان رسیدگی به ویزا 1 ماه است.

ویزای توریستی استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا

جهت متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا ویزای دانشجویی استرالیا صادر می‌شود. متقاضیانی که قصد واقعی خود را جهت ادامه تحصیل در استرالیا به افسر پرونده اثبات نموده باشند می‌توانند اجازه تحصیل در استرالیا را کسب نمایند. استرالیا پس از انگلیس و آمریکا بیشترین پذیرش بین المللی را دارد. آنچه که استرالیا را برای ادامه تحصیل از سایر کشورها متمایز می‌­نماید هزینه زندگی در مقایسه با کشورهای دانشجو پذیر مانند انگلیس می‌­باشد. گرچه زندگی در شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن همانند سایر شهرهای مطرح جهان بالا و هزینه بر است اما بسیاری از دانشگاه‌های برتر استرالیا در مناطقی که هزینه های زندگی در آنها پایین است واقع شده اند. برای اقدام از طریق ویزای دانشجویی استرالیا و اطلاعات بیشتر از شرایط آن با کارشناسان پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج یا نامزدی استرالیا، یکی دیگر از انواع ویزاهای استرالیا است که 9 ماهه موقت است و برای متقاضیانی می باشد که از این طریق قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند. متقاضی قبل از درخواست این ویزا باید با همسر خود که دارای شرایط خاص طبق قوانین استرالیا است ازدواج کند و این ازدواج در هر کشوری که انجام شود باید ثبت ازدواجش طبق قوانین استرالیا صورت گیرد، به رسمیت شناخته شود و مورد تایید این کشور قرارگیرد.

متقاضی قبل از تقاضای ویزا، باید با همسر خود که حتما باید تابعیت استرالیا را داشته باشد، ازدواج کند و شرایط زندگی و نوع رفتار دو طرف در طی دو سال اقامت موقت در استرالیا ارزیابی می شود و باید با مدارک معتبر این روابط اثبات شود. لازم به ذکر است افرادی که ویزای کار یا تحصیل استرالیا را دارند در صورت ازدواج می توانند ویزای خود را تبدیل کنند و به تحصیل یا کار متقاضی نیز خدشه ای وارد نمی شود.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

این ویزا جهت متقاضیانی است که در ایران سابقه مدیریت کسب و کار خود را حداقل به مدت دو سال داشته اند. برای اخذ این نوع ویزا سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد. متقاضیانی که دارای شرکت ثبت شده با میزان حداقل سهام 30 درصد هستند و متقاضیان دارای جواز کسب معتبر، پروانه طبابت، پروانه وکالت و یا متقاضیانی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت نموده اند و جواز ساخت به نامشان است می توانند جزو متقاضیان حائز شرایط این ویزا باشند.

این ویزا سیستم امتیاز بندی دارد که بر اساس معیارهای مختلفی مانند سن، سابقه مدیریت کسب و کار، میزان دارایی و میزان گردش حساب سالیانه متقاضی امتیاز بندی می شود. این ویزا اجازه اقامت 5 ساله یا ورود مکرر به متقاضی می دهد که جهت تبدیل آن به اقامت دائم یا (ویزای 888) نیاز است که بیزینسی در ایالت اسپانسر شده خود راه اندازی نماید و سه سال از مدت زمان راه اندازی بیزینس در استرالیا گذشته باشد و حداقل دو کارمند استرالیایی استخدام نموده باشد تا به اقامت دائم تبدیل گردد. نا گفته نماند که بر اساس نوع ایالت اسپانسر کننده میزان سرمایه ایی که متقاضی می بایست جهت راه اندازی بیزینس انتقال دهد متفاوت است. به عنوان مثال: مناطق کم جمعیت ایالت نیو ساوت ولز حداقل 300 هزار دلار نیاز به سرمایه گذاری در بیزینس دارد.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای تخصص استرالیا

این ویزا به سه دسته ویزاهای 189-190-491 تقسیم می شود. که متقاضی باید سن کمتر از 45 داشته و دارای اسکیل اسسمنت (ارزیابی مهارتی) مثبت از طرف ارگان مربوطه داشته باشد. این روش سیستم امتیاز بندی دارد. حداقل امتیاز آن بستگی به شغل انتخابی متقاضی و نوع ایالت مربوطه دارد. که معمولا 65 امتیاز قبولی این ویزا می باشد. جهت آگاهی از انواع ویزای تخصص استرالیا با مشاوران ما در تماس باشید.

ویزای 189 یکی از انواع ویزای استرالیاست که از نوع ویزای اقامت دائم است و ویزایی است که دعوتنامه آن توسط اداره مهاجرت استرالیا بر مبنای لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا صادر می شود که در این ویزا متقاضی جهت انتخاب ایالت خود محدودیتی ندارد.

همینطور ویزای 190 یکی دیگر از انواع ویزای تخصص استرالیاست که این ویزا نیز از نوع اقامت دائم بوده و نیاز به حمایت ایالتی دارد که متقاضی می بایست تعهد دهد که در ایالت مورد حمایت مدت دو سال زندگی می نماید.

ویزای 491 استرالیا. این ویزا از نوع ویزای مشروط استرالیا است که ویژه مناطق کم جمعیت استرالیا می باشد و مدت زمان این ویزا 5 ساله بوده و متقاضی باید به مدت 3 سال در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا کار یا تحصیل نماید.

ویزای والدین یکی از انواع ویزای استرالیاست که دارای دو نوع سابکلاس ویزای والدین عادی و ویزای والدین اولویت دار تقسیم می شود که ویزای اولویت دار هزینه بالاتری دارد. جهت اطلاعات بیشتر در راستای انواع ویزای استرالیا با پردیس ویزا همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *