مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

  یکی از پرطرفدارترین ویزاها جهت مهاجرت به استرالیا ویزای تخصص یا ویزای نیروی متخصص استرالیا است که در اکثر موارد منجر به اخذ اقامت دائم متقاضی می‌شود. جهت اخذ ویزای نیروی متخصص استرالیا می‌بایست حداقل 65 امتیاز از جدول امتیازبندی ویزای تخصص استرالیا کسب نمایید البته لازم به ذکر است که هرچه امتیاز شما بیشتر باشد سریعتر از لیست انتظار SkillSelect  انتخاب شده و دعوت به تشکیل پرونده خواهید شد. جهت بررسی کامل شرایط خود جهت مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص با مشاورین پردیس ویزا تماس حاصل نمایید. 

ویزای اشخاص متخصص مستقل (ویزای کلاس 189):

این ویزا مخصوص افراد متخصصی است که از طرف کارفرما یا افراد خانواده ساکن در استرالیا پشتیبانی نمی‌شوند و یا از طرف دولت یا ایالتهای استرالیا برگزیده نمی‌شوند. این ویزا به افراد اجازه اقامت دائم (زندگی و کار) در استرالیا را می‌دهد. متقاضیان ویزای تخصص استرالیا بر اساس جدول  امتیاز بندی از طرف اداره مهاجرت استرالیا دعوت به درخواست ویزا می‌شوند. پس از دریافت دعوت شما 60 روز فرصت دارید تا برای درخواست اقدام کنید. 

موارد ضروری جهت در خواست برای این ویزا:

 1-ارائه درخواست اولیه و دعوت شدن از طرف اداره مهاجرت استرالیا برای درخواست ویزا

 2-انتخاب و درخواست یکی از مشاغل موجود در لیست مشاغل مهارتی استرالیا

 3- سن شماکمتر از 50 سال باشد

 4-کسب نمره حداقل زبان انگلیسی طبق جدول امتیاز بندی

 5-داشتن امتیاز ذکر شده در جدول امتیازات

 6-بدست آوردن ارزیابی مهارت شغلی مناسب برای شغل انتخاب شده. برای مشاهده شرایط ارزیابی (اسسمنت) به آخر این صفحه مراجعه نمایید.

 7-سوء سابقه یا مشکل پزشکی خاصی نداشته باشد

پس از گرفتن این ویزا شما می‌توانید:

 1-به صورت دائم در استرالیا بدون محدودیت مکانی اقامت کنید

 2. در استرالیا کار و تحصیل کنید

 3-از بیمه پزشکی  استفاده کنید

 4-درخواست تابعیت استرالیا بدهید

 5- خانواده خود را برای اقامت دائم حمایت کنید

 ویزای افراد مورد حمایت دولت یا یکی از ایالت های استرالیا (ویزای کلاس 190):

 این ویزا برای کسانی است که مورد حمایت دولت استرالیا یا یکی از ایالتهای این کشور هستند. هر کدام از ایالتهای استرالیا لیست مشاغلی را منتشر می‌کنند که اگر شغل شما در لیست مربوط باشد می‌توانید مدارک خود را به آن ایالت ارسال و تقاضای اسپانسرشیپ کنید.

 این نوع ویزا اجازه اقامت دائم دراسترالیا را می‌دهد. پس از دریافت دعوت شما 60 روز فرصت دارید تا برای درخواست اقدام کنید. نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد شما  2 سال اول ورود  را باید در ایالتی که اسپانسر و حامی شما می‌شود بگذرانید ولی پس از آن در هر نقطه ای از خاک استرالیا که تمایل داشته باشید می‌توانید زندگی کنید.

 این نوع ویزا نیز از تمام امتیازات و امکانات ویزای 189 برخوردار است.

موارد ضروری جهت در خواست برای این ویزا:

 1-داشتن تاییدیه حمایتی از یکی از ایالتهای استرالیا

 2- سن شماکمتر از 50 سال باشد

 3-کسب نمره حداقل زبان انگلیسی طبق جدول امتیاز بندی

 4-داشتن امتیاز ذکر شده در جدول امتیازات

 5-بدست آوردن ارزیابی مهارت شغلی مناسب برای شغل انتخاب شده. برای مشاهده شرایط ارزیابی (اسسمنت) به آخر این صفحه مراجعه نمایید.

 6-سوء سابقه یا مشکل پزشکی خاصی نداشته باشد

مهاجرت از روش مناطق خاص (ویزای کلاس 491)

ویزای 491 استرالیا که از نوامبر 2019 جایگزین ویزای 489 شده است، دارای شرایط و ویژگی های خاصی است که در ادامه به آن می پردازیم.

کشور استرالیا در نوامبر 2019 ، ویزایی با ساب کلاس 491 به لیست ویزاهای اسکیل ورکر اضافه کرد.

متقاضیان ویزای 491 برای دریافت این نوع ویزا به دو روش می توانند اقدام نمایند: یا از طریق اسپانسری یکی از ایالتهای مورد نظر یا از طریق اسپانسر خانواده ( درجه اول و دوم ) که ساکن مناطق مورد نظر( رجیونال ) و تعیین شده برای ویزای 491 باشد که در این صورت متقاضی پس از اخذ این نوع ویزا باید و بر اساس تعهد اخلاقی در همان منطقه اسپانسر زندگی و کار نماید.

دارندگان ویزای کاری 491 می توانند به مدت 5 سال در کشور استرالیا و در شهرهایی به جز ملبورن، سیدنی و بریزبن اقامت موقت داشته، کار و تحصیل نمایند و اگر دارندگان این نوع ویزا، در مناطقی غیر از مناطق رجیونال زندگی، کار یا تحصیل نمایند، اداره مهاجرت استرالیا می تواند به دلیل Breach Of Considion ویزا را باطل نماید.

ویزای 491 استرالیا دارای امتیاز 15 اسپانسر ایالتی یا خانوادگی مناطق رجیونال است که البته این امتیاز برای دارندگان این نوع ویزا از امتیاز 10 به 15 افزایش یافته است.

تبدیل ویزای 491 به اقامت دائم

تبدیل ویزای اقامت موقت 491 به اقامت دائم در صورتی امکان پذیر است که دارنده این ویزا در اقامت 5 ساله خود، سه سال را با حداقل حقوق تعیین شده دولت استرالیا که به مبلغ 53900 دلار استرالیا است، مشغول به کار بوده و سپری نماید که در این صورت اقامت موقت و ویزای 491 به اقامت دائم تبدیل می شود. البته دارندگان ویزای 491 تا قبل از سه سال نمی توانند برای ویزایی در حوزه اسکیل اقدام نمایند ولی بعد از گذراندن سه سال متوالی با ویزای 491، می توانند برای ویزاهایی مانند 190 یا 189 به خواسته خود اقدام نمایند.

در صورت تولد فرزند توسط دارندگان این نوع ویزا، فرزندان نیز همان ویزایی که والدین خود دارند را خواهند داشت.

دارندگان ویزای 491 برای درمان و خدمات بهداشتی و درمانی خود مانند شهروندان استرالیایی هزینه ای پرداخت نمی کنند و به صورت رایگان خواهد بود البته در دولت استرالیا اولین بار است که یک ویزای موقت دارای سیستم مدیکر می شود و خدمات درمانی را برای دارندگان این ویزا رایگان کرده است

مزایای ویزای 491 استرالیا

تحصیل در مدارس دولتی به صورت رایگان می باشد

کار تمام وقت

خدمات درمانی رایگان

اقامت موقت 5 ساله در استرالیا

رفت و آمد نامحدود به مدت 5 سال به استرالیا

تردد به تمام مناطق رجیونال استرالیا بدون محدودیت

تعداد دعوت نامه های ویزای 491 نسبت به ویزای قبلی( 489 ) بیشتر است

ویزای 491 نسبت به ویزاهای 189 و 190 امتیاز کمتری برای دعوت نامه نیاز دارد

 

مهمترین سازمان های ارزیابی (اسسمنت) استرالیا Australia Skill Assessment:

سازمان مهندسین استرالیا Engineers Australia

سازمان کامپیوتر استرالیا Australia Computer Society (ACS)

سازمان ارزیابی مدارک VETASSESS

 

درصورتیکه تمایل دارید رشته تحصیلی شما ارزیابی یا اسسمنت شود و تمایل به مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص را دارید قبل از هر اقدامی با کارشناسان پردیس ویزا تماس حاصل نمایید تا راهنمایی‌های لازم را جهت آماده سازی مدارک و ارسال به سازمان ارزیابی مربوطه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا