ویزای شینگن چیست؟

پردیس ویزا

ویزای شینگن چیست؟

برای رفتن به قاره سبز ( اروپا ) باید ویزای شینگن دریافت کنیم. در ابتدا توضیح مختصری می دهیم راجع به اینکه اصلا شینگن کجاست و ویزای شینگن چیست. در سال 1985 توافق نامه ای بین 5 کشور اروپایی (آلمان، هلند، فرانسه، بلژیک و لوگزامبورگ) در دهکده ای به نام شینگن امضا شد. عنوان این پیمان این بود که مرزهای جغرافیایی بین این کشورها برداشته و برای تردد بین مرزی این کشورها ویزایی وجود نداشته باشد. پس از توافق نامه و اعمال آن، کم کم دیگر کشورهای اروپایی موافقت خود را نسبت به این پیمان اعلام کردند. در حال حاضر27 کشور اروپایی، در این توافق نامه که به پیمان شینگن معروف است عضو هستند. جهت کسب اطلاع از ویزای شینگن با موسسه پردیس ویزا تماس حاصل فرمایید.

ویزای شینگن چیست؟

وقت سفارت ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

باید بگوییم که ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که بسته به درخواست متقاضی اخذ می گردد. ویزای شینگن به چهار دسته A,B,C,D تقسیم می شود  که در ادامه با انواع ویزای شینگن آشنا می شویم:

ویزای نوع A شینگن

لازم به ذکر است که ویزای نوع A ویزای ترانزیت فرودگاهی است و برای افرادی صادر می شود که کشورمبدا و مقصدشان خارج از حوزه شینگن می باشد و فقط در یکی از کشورهای حوزه شینگن توقف و پرواز خود را عوض می کنند. این افراد اجازه‌ی خروج از فرودگاه و ورود به آن کشور عضو شینگن را ندارند.

ویزای نوع B شینگن

لازم به ذکر است که ویزای نوع B مختص افرادیست که سفرشان کمتر از پنج روز طول می‌کشد و شخص باید در کمتر از پنج روز کشور حوزه شینگن را ترک نماید.

ویزای نوع C شینگن

همچنین ویزای نوع C ویزایی کوتاه مدت است که به متقاضی اجازه می‌دهد بسته به اعتبار ویزا برای مدت معینی 90 روز از 180 روز در حوزه شینگن اقامت داشته باشد. این ویزا بسته به هدف سفر، به صورت یکبار ورود، دو بار ورود و یا مولتی چند بار ورود صادر می شود.

ویزای شینگن چیست؟

ویزای یکبار ورود (Single-entry)

همینطور ویزای یکبار ورود همانطور که از اسمش پیداست یعنی به متقاضی این اجازه را دارد که فقط یکبار و در مدت زمان مشخصی که در پاسپورت متقاضی قید شده می تواند وارد منطقه شینگن شده و سپس خارج شود. و پس از خارج شدن دیگر نمی تواند به حوزه شینگن برگردد. و دوباره باید برای رفتن به منطقه شینگن درخواست ویزا دهد.

ویزای دو بار ورود (Double-entry)

ویزای دوبار ورود مانند ویزای یکبار ورود است با این تفاوت که پس از خروج از کشور شینگن، متقاضی می تواند یکبار دیگر هم  به منطقه شینگن بازگردد البته باید به مدت زمان، روزها و اعتبار پاسپورت برای اقامت نیز توجه داشته باشد.

لازم به ذکر است که متقاضی با ویزای دو بار ورود هنگامی که برای دومین بار از منطقه شینگن خارج ‌می شود، یعنی از هر دوبار فرصت ورود خود به حوزه شینگن استفاده کرده است. بنابراین دیگر حق بازگشت ندارد. حتی اگر تمام روزهایی را که اجازه اقامت داشته را سپری نکرده باشد.

ویزای چند بار ورود (Multiple-entry)

متقاضی با اخذ ویزای چندبار ورود یا مولتیپل می تواند هر تعداد دفعاتی که می‌خواهد به محدوده شینگن وارد شود. البته می دانیم که مدت اعتبار ویزای شینگن 90 روز در عرض 6 ماه می باشد و متقاضی باید بعد از 90 روز اقامت، از منطقه شینگن خارج و دوباره وارد شود. ویزای شینگن چند بار ورود نیز به سه دسته یکساله، سه ساله و پنج ساله تقسیم می شود. که همانطور که از اسمشان پیداست، ویزای مولتیپل یکساله تا یکسال اعتبار ورود به حوزه شینگن برای متقاضی دارد ولی هربار اقامت به مدت 90 روز می باشد. ویزای مولتیپل سه ساله هم سه سال اعتبار دارد و ویزای مولتیپل5 ساله هم به همین منوال.

ویزای نوع D شینگن

همینطور ویزای نوع D یا ویزای ملی ویزایی بلندمدت است. و مختص افرادیست که می خواهند برای مدت بیش از 90 روز (تا حداکثر یک سال) در یکی از کشورهای حوزه شینگن زندگی، تحصیل یا کار کنند می باشد. این ویزا همچنین به متقاضی اجازه می‌دهد که در طول مدت اعتبار ویزای خود به سایر کشورهای حوزه‌ی شینگن نیز (غیر از کشور اصلی که مقصد سفر اعلام شده) برای مدت 90 روز در یک بازه زمانی 180 روزه سفر کند.

آشنایی با ویزای بلند مدت شینگن

ویزای شینگن چیست؟

ویزای LTV یا ویزای اعتباری منطقه محدود

ویزای دیگری به نام ویزای LTV یا ویزای اعتباری منطقه محدود وجود دارد که به متقاضی این امکان را می‌دهد که فقط به کشوری که ویزا برایش صادر شده و یا در موارد خاص، کشورهایی که مشخصا در ویزا ذکر شده‌اند می تواند سفر کند. و با آن نمی‌تواند به سایر کشورهای حوزه شینگن سفر کند. همچنین متقاضی ویزای اعتباری LTV نمیتواند از دیگر کشورهای شینگن که در ویزا ذکر نشده است عبور کند و حتی حق ترانزیت از این کشورها را هم ندارد. این ویزا ممکن است برای افرادی صادر شود که هنوز مدارک مسافرتی آنها تکمیل نیست اما مجبورند تحت شرایط اضطراری به منطقه شینگن سفر کنند.

مدارک ویزای شینگن چیست؟

بسته به اینکه از کدام سفارت جهت اخذ ویزای شینگن اقدام می کنید، طریقه آماده سازی مدارک متفاوت است. اولین و مهمترین مدرک ویزای شینگن تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت دقیق و خوانا مطابق با مدارکتان می باشد. در ادامه به معرفی مدارک ویزای شینگن می پردازیم:

مدارک اثبات هویت شخصی شینگن

پاسپورت معتبر با حداقل 3 ماه اعتبار از تاریخ ورود به حوزه شینگن

شناسنامه جهت اثبات رابطه خویشاوندی و وضعیت تاهل

عکس رنگی فرمت پاسپورتی پشت زمینه سفید، جدید به سایز 3.5 در 4.5

اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی در آلمان

مدارک اثبات کننده قصد سفر به حوزه ویزای شینگن چیست؟

رزرو بلیط رفت و برگشت با هواپیما

رزرو هتل که شامل واچر معتبر اقامتگاه به تعداد روزهای حضور در حوزه شینگن

در صورتیکه توسط آشنایان دعوت شده اید اصل دعوتنامه با تاییدیه پلیس کشور مورد نظر الزامیست

بیمه مسافرتی معتبر جهت طول مدت اقامت در حوزه شینگن

مدارک مالی شینگن

نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی با تاییدیه بانک مربوطه

ریز گردش حساب 3 یا 6 ماهه اخیر ( بسته به نوع سفارت )

فیش حقوقی یا مستمری بازنشستگی جهت اثبات میزان درآمد

اسناد ملکی متقاضی جهت اثبات میزان دارایی در ایران

مدارک شغلی شینگن

نامه سابقه کار جهت کارمندان که نشان دهنده سمت کاری و تاریخ شروع فعالیت باشد

بیمه تامین اجتماعی جهت اثبات اصالت سوابق کاری

جواز کسب جهت کسبه و کارفرمایان

مدارک ثبت شرکت و آخرین روزنامه تغییرات شرکت جهت مدیران و اعضای هیات مدیره

حکم بازنشستگی به همراه فیش حقوق 2 ماهه اخیر

گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

نکته: بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزای شینگن سه ماه قبل از شروع سفر می باشد.

پذیرش تحصیلی پزشکی در اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *