کشورهای ویزای شینگن

پردیس ویزا

کشورهای ویزای شینگن

کشورهای ویزای شینگن به 27 کشور اروپایی گفته می شود. که طی توافق نامه ای به نام پیمان شینگن مرزهای جغرافیایی خود را برداشته تا محدودیتهای تردد برای اتباع خود وجود نداشته باشد. البته این کشورها همانطور که عبور و مرور بین مرزی را برای شهروندان خود آسان کردند، همان اندازه هم برای ورود اتباع خارجی به حوزه شینگن سخت گیرند. بنابراین کشورها برای ورود به حوزه شینگن باید ویزای شینگن دریافت نموده و با اخذ ویزای شینگن متقاضیان می توانند به مدت 90 روز در حوزه شینگن اقامت و از کشورهای این منطقه دیدن نمایند. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

کشورهای عضو شینگن شامل: کشورهای فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، اتریش، هلند، یونان، سوئیس، سوئد، بلژیک، نروژ، فنلاند، دانمارک، لوگزامبورگ، پرتغال، لهستان، مجارستان، ایسلند، استونی، اسلوواکی، اسلوونی، لیتوانی، لاتویا، لیختن اشتاین، جمهوری چک، مالت و کرواسی است. کشور کرواسی در سال 2023 یعنی امسال، به کشورهای عضو شینگن پیوسته و بیست و هفتمین کشور منطقه شینگن می باشد.

کشورهای ویزای شینگن

وقت سفارت هلند

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

دریافت ویزای شینگن نسبت به نوع ویزا و هدف متقاضی از اخذ ویزای شینگن، متفاوت است. ابتدا باید بدانیم به چه نوع ویزایی و با چه هدفی نیازمندیم؟ مثلا ویزای توریستی برای دیدار با اقوام می خواهیم یا ویزای تحصیلی، جستجوی کار، ورزشی و…  بعد از این کار باید کشور مقصد مشخص شود و سپس برای اخذ ویزای شینگن اقدام نماییم. که بهترین زمان برای ارائه درخواست ویزا سه ماه قبل از شروع سفر می باشد.

اخذ وقت سفارت

اولین مرحله جهت اقدام برای اخذ ویزای شینگن، اخذ وقت سفارت است. اخذ وقت سفارت آنلاین انجام می شود. به این صورت که کافی ا‎ست به سایت سفارت مربوطه ر‌فته و بخش روادید سایت را مطالعه و وارد لینک وقت سفارت شوید. سپس مراحل را تا آخر طی کنید. البته باید این نکته را در نظر بگیریم که سفارتهای کشورهای عضو شینگن کارهای مرتبط با وقت سفارت، انگشت نگاری و جمع آوری مدارک را به شرکت های واسط مانند VFS Global واگذار کرده به صورتیکه کلیه مراحل بجز بررسی و صدور ویزا به شرکت واسط واگذار شده است.

وقت سفارت اتریش

روز وقت سفارت

شما باید در این روز کلیه مدارک ترجمه شده به همراه اصل مدارک و فرم ویزای تکمیل شده را همراه داشته باشید. دقت کنید که کسری مدارک نداشته باشید به این دلیل که مسئول باجه مدارک شما را تحویل نگیرد و باید از اول برای وقت سفارت اقدام نمایید. مسئول باجه جمع آوری ویزای شینگن ممکن است از شما سوالاتی در رابطه با قصد سفر بکند و پاسخ شما را ضمیمه درخواست ویزای شینگن شما نماید.

پس دقت کنید که قصد سفرتان را به روشنی بیان کرده تا باعث افزایش خطر رد درخواستتان نگردد. باید در جواب خود به دو نکته اشاره کنید: یکی قصد سفر ( توریستی، بازدید تجاری، دیدار از اقوام و آشنایان و…) و دیگری بازگشت به کشور خود پس از اتمام ویزا است. روز وقت سفارت از کلیه پاسپورتها و ویزاهای قبلی خود کپی داشته باشید وعکستان به سایز خواسته شده باشد وگرنه مجبور می شوید هزینه خدمات اضافه مثل کپی را به یورو پرداخت کنید.

کشورهای ویزای شینگن

وقت سفارت لهستان

 بعد از وقت سفارت

بعد از وقت سفارت باید منتظر پاسخ درخواستتان باشید. بررسی و اعلام نتیجه درخواست شما توسط سفارت پس از  15 الی 20 روز نسبت به سفارت و نوع ویزا طول می کشید.

آیا می دانید چه کشورهایی معاف از ویزای شینگن هستند؟

کشورهای معاف از ویزای شینگن به کشورهایی گفته می شود که این امتیاز را به شهروندان خود داده اند تا برای رفتن به منطقه شینگن چه برای تجارت و چه برای گردشگری نیازی به دریافت ویزای شینگن نداشته باشند. در حال حاضر 56 کشور معاف از ویزای شینگن وجود دارد که عبارتند از:

کشورهای ژاپن، آرژانتین، برزیل، ونزوئلا، اوکراین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، مکزیک، اسرائیل، شیلی، دومینیکا، کلمبیا، کانادا، اروگوئه، استرالیا، آلبانی، صربستان، بوسنی و هرزگوین، گواتمالا، باربادوس، آنتیگوا و باربودا، باهاما، آندورا، السالوادور، هندوراس، کاستاریکا، ایالت واتیکان، پاراگوئه، مونته نگرو، پرو،  نیوزلند، پاناما، نیکاراگوئه، موریس، مولداوی، تونگا، سلیمان جزایر، موناکو، تیمور شرقی، میکرونزی، پالائو، ساموآ، تووالو، سنت وینسنت و گرنادینها، جزایر مارشال، کیریباتی، سان مارینو، مقدونیه، سیشل، جورجیا، سنت کیتز و نوویس، گرنادا، سنت لوسیا و واناتو می باشد.

وقت سفارت آلمان

دلایل رد شدن ویزای شینگن

پرونده های متقاضیان ویزای شینگن بعد از تکمیل شد‌ن به سفارت کشورهای عضو شینگن مانند سفارت کشور مورد درخواست  فرستاده می‌شود. این پرونده ها توسط کارگزاران سفارت مورد بررسی قرار می‌گیرند. پرونده ها بعد از مطالعه و مصاحبه متقاضیان توسط افسر پرونده بنا به دلایلی قبول یا رد می شوند. که اگر پرونده ای رد شود، دلایل رد شدن (ریجکت شدن) ویزای شینگن نیز در نامه‌ای مکتوب به متقاضی ارسال می شود. در این نامه گزینه‌هایی با علامتی خاص وجود دارد که به منزله عدم دریافت ویزا شینگن و قانع نشدن افسر ویزای مربوطه می باشد.

کشورهای ویزای شینگن

از مهم‌ترین موارد ریجکت شدن ویزای شینگن می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • متقاضی توانایی مالی کافی برای سفر و اقامت در کشور مورد نظر و بازگشت به کشور خود را نداشته باشد.
  • ارائه مدارک ناقص یا جعلی بنا به تشخیص سفارت
  • نداشتن هدف مشخص برای سفر و توجیه نشدن افسر ویزا
  • عدم توجیه دلیل سفر و عدم ارائه مدارک مرتبط به سفارت عضو حوزه شینگن
  • نداشتن دلیل و انگیزه کافی برای بازگشت به کشور خود پس از اتمام اعتبار ویزای شینگن
  • داشتن منع ورود در اثر تحریم یا ارائه مدارک جعلی به حوزه شینگن
  • در صورت اینکه سفارت درخواست مدارک اضافه تر نماید و متقاضی نتواند مدارک لازم را سر وقت ارائه دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *