قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

پردیس ویزا

قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

در رابطه با قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه ابتدا باید بگوییم که کشور ایران جزو آن دسته کشورهایی است که برای رفتن به حوزه شینگن باید ویزا دریافت کند. بنابراین متقاضیانی که قصد اخذ ویزای شینگن از ایران را دار‌‌ند، برای اینکه بتو‌انند بدون دغدغه و براحتی این ویزا را دریافت نما‌یند، باید تمامی مراحل اخذ ویزا را طبق قوانین سفارت مربوطه پیش ببرند. سپس ویزای شینگن را دریافت نمایند. یکی از مراحلی که متقاضیان برای دریافت ویزای شینگن انجام می دهند، ارائه وثیقه بازگشت است. که رابط سفارت به صورت چک بانکی یا وجه نقد از متقاضی امانت گرفته می گیرد. بعد از باز‌گشت از سفر، وثیقه بدون کم و کاستی به متقاضی عودت داد‌ه می شود. برای آشنایی با قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه با ما همراه باشید.

وثیقه یا ضمانت بازگشت به این دلیل است که متقاضی بعد از اتمام سفر حتما به کشور خود باز گردد. در غیر این صورت سفارت مربوطه، آژانس مورد نظر را بابت برنگشتن متقاضی مسئول می داند و اعتبار آژانس مربوطه از بین می رود. جهت کسب اطلاع بیشتر با در خصوص قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه با موسسه پردیس ویزا تماس حاصل فرمایید.

قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

جریان وثیقه بازگشت یا ضمانت نامه چیست؟

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین دغدغه کشورهای عضو اتحادیه شینگن این است که متقاضی پس از بازدید از کشور مربوطه به کشور خود باز گردد. از طرفی دیگر به این دلیل که اتحادیه شینگن فاقد مرز می باشد، کشوری که صادر کننده ویزای شینگن است مسئول صدور ویزای مسافر می باشد. در صورتی که مسافری نخواهد از حوزه شینگن برگردد و درخواست پناهندگی دهد، آن کشوری که صادر کننده ویزا است مسئول بوده و سفارت آن کشور از اعتبار آژانس اقدام کننده ی ویزا کسر خواهد کرد. در نتیجه آژانس مربوطه با گر‌فتن وثیقه و بررسی شرایط کلی متقاضی نهایت تلاش خود را جهت ترقیب مسافر به بازگشت به کشور می کند. البته باید گفت که دلیل اخذ وثیقه این است که هزینه بازنگشتن به کشور را برای متقاضی بالا ببرد تا اعتبار آن آژانس به خطر نیوفتد.

ویزای بلند مدت شینگن

نوع وثیقه چیست و چگونه بهتر است صادر شود؟

در اینجا می خواهیم توضیح بدهیم که چگونه ضمانت نامه به آژانس بدهیم. اول اینکه آژانسی را که از سمت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی مجوز معتبر بند ب دارد، می توانید با خیال راحتتر وثیقه خود را به آنها بسپارید. آژانس های دارای مجوز، هم محل اقامتشان توسط اداره اماکن و سازمان میراث فرهنگی تایید شده. به همین دلیل نمی توانند خارج از قوانین مصوب عمل کنند. بنابراین توصیه ما به شما این است که از سپردن وثیقه به دفاتر فاقد مجوز و یا حتی شرکت های ثبت شده خود داری نمایید. زیرا هیچ ارگان خاصی بر آنها نظارت ندارد.

به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که حتما مشخصات ضمانت نامه داخل قرارداد تور آژانس، آو‌رده شود. لازم است بدانید که حتما کلمه « بابت ضمانت»  داخل قرارداد ذکر شود. این ضمانت نامه و وثیقه مورد نظر به عنوان امانت نزد آژانس مربوطه می ماند. تا در زمان برگشت به شما عودت دا‌ده شود.

در رابطه با ویزای شینگن بدون وثیقه باید بگوییم نوع وثیقه ای که بهتر است به آژانس داده شود، ضمانت نامه بانکی، چک بین بانکی و یا به صورت وجه نقد امانت گذاشته شود. بعضا دیده شده که آژانسها اقدام به نگهداری اصل مدارک مانند سند ملکی یا سند خودرو می کنند که این وثیقه فاقد ارزش می باشد. مگر اینکه شما ملک را در رهن آژانس قرار دهید. که قبل از آن باید مفاصا حساب مالیات آن ملک را پرداخت نمایید. سپس هزینه دفتر خانه پرداخت کنید که این روش به دلیل پیچیدگی و هزینه بر بودن، پیشنهاد نمی شود.

قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

مبلغ ضمانت نامه یا وثیقه ویزای شینگن چگونه محاسبه می شود؟

مبلغ وثیقه با توجه به شرایط متقاضیان اخذ می گردد. برای مثال در صورتیکه فرد متاهلی  که دارای فرزند در ایران است اگر بخواهد به تنهایی ویزای شینگن دریافت کند، دارای ریسک پایین تری نسبت به اقدام ویزای شینگن برای کل اعضای خانواده است. چون آن فرد به دلیل داشتن خانواده در ایران انگیزه خیلی بیشتری برای بازگشت به کشور خود دارد. افراد مجرد هم هر چه سنشان کمتر باشد احتمال برنگشتنشان بیشتر می شود لذا نیاز به ارائه وثیقه بیشتری خواهند داشت. بالاترین وثیقه معمولا جهت افراد مجرد بین 18 تا 25 سال می باشد. البته نوع وثیقه نسبت به کشور مورد درخواست و شرایط کلی متقاضی می تواند متفاوت باشد.

چگونه بدون وثیقه میتوان برای شینگن اقدام کرد؟

اگر بخواهید بدون وثیقه برای ویزای شینگن اقدام کنید کارتان قابل انجام است به خصوص در صورتی که به پردیس ویزا مراجعه نمایید. شما متقاضیان عزیز می‌توانید از مشاوره متخصصین ما استفاده کنید. تا اشتباه در آماده‌سازی مدارک یا پر کردن فرمها ندا‌شته باشید. البته در صورت داشتن آگاهی از نحوه پرکردن فرم درخواست و مدارک مورد نیاز می توانید خودتان اقدام نمایید. ولی ما پیشنهاد می کنیم به دلیل اینکه اشتباه در فرم ها یا مدارک می تواند باعث رد درخواست شما شود، از افراد دارای سابقه و با تجربه کمک بگیرید. لازم به ذکر است که در پروسه اخذ ویزا هیچ تضمینی نیست ولی شما می توانید ریسک اقدام خود را با انتخاب یک موسسه خوب و دارای مجوز مانند موسسه پردیس ویزا پایین آورید.  جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره وثیقه و اخذ ویزای شینگن می توانید با ما در ارتباط باشید.

قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *