چرا کانادا؟

چرا کانادا؟

چرا کانادا بهتر از کشورهای دیگر است؟

متداولترین سوالی که هر روزه متقاضیان مهاجرت می‌پرسند این است که “چرا کانادا؟” در این مقاله به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

کیفیت تحصیل در کانادا

کشور کانادا به دلیل سطح علمی و آموزشی بالا، ارائه ی مراکز آموزشی و دانشگاه های معتبر و رائه ی بورسیه به دانشجویان با استعداد، دانشمندان و محققان خلاق، همچنین ارائه ی محیطی مناسب با امکانات پیشرفته برای دانشجویان و محصلان، از کشورهای باسواد در دنیا و در بالاترین سطح جهان قرار دارد. و کودکان کانادایی نیز از نظر آموزش و پرورش جلوتر از کودکان سایر کشورهاست. از این رو هر ساله متقاضیان زیادی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام و خواهان ادامه تحصیل در این کشور می باشند. البته افرادی هم که بدون دریافت مجوز تحصیلی در این کشور مشغول به تحصیل شوند، فقط 6 ماه می توانند تحصیل کنند و متقاضی برای ادامه ی تحصیل خود در کشور کانادا باید مجوز تحصیلی اخذ نماید. مجوز تحصیلی یعنی اجازه ادامه تحصیل که کاملا با ویزای تحصیلی فرق دارد.

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل، کشور کانادا را انتخاب می کنند، می بایست معدل مدرک دیپلم حداقل 14 داشته باشند. و اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ممتاز و رشته تحصیلی خاص داشته باشند، معدل دیپلم بالای 15 مد نظر دانشگاه های کشور کانادا است. البته هزینه تحصیل در کانادا نسبت به دانشگاه، محل اقامت و رشته تحصیلی متفاوت است. و به دانشجویانی که معدل درسی بالایی دارند کمک هزینه تحصیلی تعلق می گیرد.

اقتصاد کانادا

کشور کانادا به دلیل همسایگی با آمریکا و رابطه ی اقتصادی خوب با دیگر کشورها، دارای اقتصادی قوی است. امروزه دلیل پیشرفت اقتصادی کانادا را می توان نظام قانونی اصولی این کشور دانست. با اینکه بخش وسیعی از کشور کانادا به علت یخبندان غیر قابل سکونت است، ولی این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیاست. صنعت کشاورزی، نفت، چوب، جنگل و منابع معدنی صنایعی هستند که در هر چه بهتر شدن اقتصاد این کشور سهیم اند. و البته کارخانه های  تولیدی هم در مرکز کانادا با پیشرفت چشمگیری رو به رو هستند.

صنایع دیگری در کشور کانادا وجود دارد که نقش بسزایی در اقتصاد این کشور داشته. این دو صنعت عبارتند از: صنعت تولید هواپیما و صنعت خودروسازی. از صنعت ماهیگیری و تولید فراورده های دریایی کانادا نیز نباید غافل شد. زیرا این صنعت هم در رونق اقتصادی کشور کانادا نقش بزرگی را ایفا کرده است. تجارت آزاد کانادا با کشور آمریکا در زمینه های بازرگانی و تجارت، تحول اقتصادی بزرگی برای کانادا به ارمغان آورد. و به سرعت باعث پیشرفت اقتصادی کشور کانادا شد.

چرا کانادا

کیفیت زندگی در کانادا

یک پاسخ دیگر به “چرا کانادا؟” این است که کشور کانادا بعد از کشور سوئیس، دومین کشور برتر دنیا برای اقامت شناخته شده است. ولی از نظر کیفیت زندگی، رتبه برتر را در جهان داراست. این کشور دارای استانداردهای ایده عالی برای زندگی است و به عنوان جامعه ای مدرن وصنعتی نیز شناخته می شود. فاکتورهای مشخص شده در کشور کانادا برای بهتر شدن کیفیت زندگی در این کشور، مسائل اقتصادی، تعهد به قوانین حقوق بشر، رفاه شهروندی، امنیت و خدمات اجتماعی است. کانادا از نظر آب و هوایی دومین کشور سرد جهان است. با این وجود متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم اقدام می کنند. شهروندان کانادایی از خدمات رایگان مثل تحصیل و درمان بهره مند هستند. همچنین از نظر سرمایه گذاری، امنیت شغلی و تحصیل نیز در رده بالا نسبت به کشورهای دیگر قرار گرفته است.

محیط چند فرهنگی و بین المللی در کانادا

کشور کانادا دارای تنوع فرهنگی، فستیوال ها و تعطیلات رسمی، گروه های مذهبی و تنوع در ورزش و تفریحات بسیار است. به همین جهت شرکت در این فعالیت های اجتماعی به مهاجران کمک می کند بهتر و سریعتر به زندگی در کشور کانادا سازگار شوند. کشور کانادا نیز از میراث فرهنگی شهروندان خود حمایت می کند. به شرطی که قوانین کانادا نقض نشود. جشن ها و فستیوال های کانادا نیز دیدنی است. که از مهمترین این جشن ها می توان به جشن روز ملی کانادا، جشنواره های تابستانی و پاییزی، جشنواره موسیقی، آتش بازی و … اشاره کرد.

گروه های مذهبی در کشور کانادا شامل: مسیحی، هندو، اسلام، یهودی، بودایی و غیره است. که بیشترین افراد ساکن در کانادا مسیحی هستند. از ورزش ها و تفریحات هیجان انگیز کانادا میتوان به اسکی، پرش از بالای مرتفع ترین قله کانادا، قایقرانی در رودخانه های زیبای کانادا، دیدار با خرس های قطبی و آبشار نیاگارا و بسیاری مناطق دیدنی و جذاب اشاره کرد.

 

جهت اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به کانادا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا