وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت سوئیس

وقت سفارت سوئیس:

متقاضی جهت دریافت ویزای شینگن کشور سوئیس زیبا باید وقت سفارت بگیرد. کشور سوئیس همیشه مقصدی ایده آل برای سفر بوده و هست. کشور سوئیس عضو اتحادیه شینگن است. بنابراین برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن اخذ نمود. و روند اخذ و مدارک مورد نیاز مخصوص به خود را دارد. بنابراین برای اخذ این ویزا نیاز به برنامه ریزی و نظارت دقیق می باشد. شرکت پردیس ویزا با دارا بودن کارشناسانی مجرب شما را در این امر یاری می کنند.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت سوئیس توسط شرکت پردیس ویزا:

1.اسکن شفاف و خوانا پاسپورت مسافر.

2.مشخصات و اطلاعات مسافر.

فهرست اسناد و مدارک لازم جهت ارائه درخواست ویزای توریستی برای سفر به سوئیس:

1. فرم تقاضای ویزا که تکمیل و توسط شخص متقاضی امضاء شده باشد. برای افراد زیر 18 سال باید فرم درخواست به صورت جداگانه با امضای پدر و مادر در قسمت بالا و پایین صفحه آخر ارائه گردد.

2. دو قطعه عکس جدید رنگی به ابعاد عکس گذرنامه (عکس نباید قدیمی تر از شش ماه باشد. عرض عکس باید 35-40 میلیمتر باشد.) با زمینه روشن. (یکی الصاق شده بر روی فرم و دیگری به صورت جداگانه).

3. اصل گذرنامه معتبر با حداقل سه ماه اعتبار. پس از خاتمه تاریخ ویزای درخواست شده و حداقل 2 صفحه خالی برای الصاق برچسب ویزا.

3. کپی A4 از صفحه های 2 و 3 گذرنامه معتبر. و از ویزا های قبلی برای کشورهای سوئیس، شینگن، انگلستان، ایاالت متحده امریکا و کانادا می باشند. (کپی صفحات خالی الزم نمی باشد.(

4. اصل شناسنامه به همراه یک نسخه کپی A4 از تمام صفحات آن.

5. یک نسخه کپی A4 از بلیط پرواز رفت و برگشت.

در صورتیکه پس از پرواز به یکی دیگر از کشورهای شینگن قصد سفر به سوئیس با اتومبیل یا قطار دارید. لطفاً علاوه بر ارائه بلیط پرواز بازگشت به اروپا توضیح کتبی خود مبنی بر چگونگی سفر به سوئیس را ارائه نمایید.

6. مدرک مربوط به تدارک مقدمات سفر (رزرو هتل برای کل مدت سفر).

7. برنامه دقیق سفر برای کل مدت سفر به سوئیس یا به سایر کشورهای منطقه شینگن.

8. کپی A4 از بیمه درمانی مسافرتی برای کل مدت سفر، معتبر برای کلیه کشورهای شینگن با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو جهت انتقال به وطن به دلایل پزشکی، فوریت های پزشکی یا فوت.

9. گواهی تمکن مالی از بانک مربوطه به انگلیسی با ذکر اعلام موجودی.

10. در صورت رد تقاضای ویزا در طی دو سال گذشته از جانب سفارت دیگری ارائه توضیح کتبی به انگلیسی مبنی بر علت رد آن و دلیل سفر مجدد الزامی است.

11. ترجمه سند فقط یک ملک (در صورت موجود بودن) به همراه اصل سند اصل.

12. گواهی اشتغال به کار امضاء شده توسط مدیر مسئول در پروانه ثبت شرکت. که نشانگر سمت، مدت اشتغال و علت سفر متقاضی باشد به انضمام ترجمه آن.

13. اصل روزنامه رسمی شرکت و اصل ترجمه آن.

14. اصل و یک نسخه کپی A4 از لیست پرداخت های بیمه تامین اجتماعی.

15. اصل جواز کسب و اصل ترجمه آن.

16. افراد زیر 18 سال: در صورت سفر به تنهایی یا همراه یکی از والدین ارائه شناسنامه و رضایت نامه کتبی از سوی والدین/والد سرپرست الزامی است. والدین باید فرم درخواست ویزا را امضاء و یک نسخه کپی از پاسپورت های خود را ضمیمه درخواست نمایند.

17. محصلین /دانشجویان: نامه مبنی بر تایید ثبت نام از سوی مدرسه/دانشگاه.

وقت سفارت سوییس

مهم:  

لطفاً توجه داشته باشید که سفارت ممکن است علاوه بر مدارک مذکور در صورت لزوم مدارک دیگری نیز از متقاضی درخواست نماید.

لطفا توجه داشته باشید که لیست مدارک درخواستی جامع و قطعی نیست. لذا ممکن است در هر زمان سفارت در صورت نیاز مدارک دیگری را درخواست نماید.

کلیه مدارک ارائه شده باید به زبان انگلیسی یا آلمانی یا فرانسه یا ایتالیایی باشند. در صورتیکه مدارک به زبان دیگری صادر شده باشند، ترجمه رسمی به یکی از زبان های مذکور باید به همراه اصل مدارک ارائه شود.

اطلاعات کلی:

– پذیرش و رسیدگی به درخواست های ویزا پس از ارائه کلیه مدارک لازم انجام می شود.

– گذرنامه متقاضی در طول مدت رسیدگی به درخواست ویزا نزد سفارت می ماند.

– کلیه فتوکپی ها در اندازه کاغذ A4 به سفارت ارائه شود. (کپی مدارک را با اصل مدارک در صورت نیاز به بررسی به همراه داشته باشید(.

– برخی از مدارک پس از بازرسی عودت داده می شوند.

– سفارت هیچگونه مسئولیتی در قبال تاخیر در صدور ویزا یا رد درخواست ویزا ندارد. 

اگر با نحوه گرفتن وقت سفارت سوئیس آشنایی کافی ندارید و یا به علت مشغله زمان کافی جهت پیگیری اخذ وقت سفارت را ندارید می توانید از خدمات ما جهت اخذ وقت سفارت استفاده نمایند.

 

جهت اطلاع بیشتر از وقت سفارت ها باما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا