وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

چگونگی روند صدور ویزای آمریکا از طرف سفارت آمریکا و نحوه اخذ وقت سفارت آمریکا:

ایرانیان برای درخواست ویزای آمریکا می توانند در تمامی سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده در هر جای دنیا که ویزا صادر می کنند وقت مصاحبه دریافت نمایند. و درخواست دریافت ویزای خود را ارائه دهند.

با این حال اگر به زبان انگلیسی و یا زبان رایج کشوری که قصد دارید از آنجا درخواست ویزای خود را ارائه دهید مسلط نیستید، باید توجه داشته باشید که عدم آشنایی افسر کنسولی مصاحبه کننده با شرایط داخلی کشور ممکن است سبب شود تا اثبات این موضوع که شما واجد شرایط لازم جهت دریافت روادید هستید، دشوارتر باشد.

افسرهای کنسولی سفارت آمریکا در دبی و آنکارا و ارمنستان به زبان فارسی صحبت می کنند. و بسیاری از ایرانیان متقاضی دریافت روادید غیرمهاجرتی به این سه شهر مراجعه می کنند. در ابتدای امر توجه داشته باشید که اداره مهاجرت آمریکا در حال حاضر به ایرانیان توصیه می کند در یکی از ۳ کشور امارات یا ارمنستان یا ترکیه اقدام به اخذ وقت سفارت کنند. و درخواست ویزای خود را در یکی از این ۳ کشور ارائه کنند. با توجه به این موضوع توصیه می شود از اخذ وقت سفارت آمریکا در سایر کشور های اروپایی یا آسیایی اجتناب کنید.

اقدام جهت اخذ وقت سفارت آمریکا

برای دریافت ویزای توریستی، متقاضیان ایرانی معمولاً از نزدیکترین سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده یعنی یکی از سفارتخانه ها در کشورهای همسایه وقت قبلی گرفته و هزینه درخواست ویزا را پرداخت می کنند. از ابتدای سال ۲۰۱۳ شما باید قبل از تعیین وقت هزینه ی ۱۶۰ دلاری ویزا را پرداخت کنید. که این مبلغ غیر قابل استرداد است.

متقاضی، مصاحبه ای حضوری با افسر کنسولی خواهد داشت. که افسر کنسولی برای تصمیم گیری در این زمینه که آیا متقاضی واجد شرایط لازم برای دریافت ویزای ایالات متحده است یا خیر. از او سوال هایی را خواهد پرسید و مدارک او را مورد بررسی قرار خواهد داد. پس از مصاحبه و انجام امور اداری لازم، در صورتی که متقاضی واجد شرایط لازم باشد، سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده برای او ویزا صادر خواهد کرد.

به دلیل عدم رابطه ی کنسولی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا هیچ شرکت، نهاد یا آژانس مسافرتی نمی تواند در روند صدور ویزا تاثیری داشته باشد. ما فقط می توانیم روند اخذ وقت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه را برای شما آسان تر کنیم.

قوانین متفاوت کنسولگری‌های آمریکا

هر کدام از کنسولگری های ایالات متحده ممکن است روش های خاصی در روند انجام مصاحبه داشته باشند. قوانین در همه ی کنسولگری ها یکسان است. اما ممکن است روش ها متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است در برخی از کنسولگری ها افسر مصاحبه کننده به زبان فارسی مسلط باشد. و با شما به زبان فارسی صحبت کند ولی در کنسولگری دیگری جز مصاحبه با زبان انگلیسی مقدور نباشد. توصیه می شود قبل از اخذ وقت سفارت آمریکا شرایط هر کنسولگری را مورد بررسی قرار دهید که مشکلی برای شما بوجود نیاید.

لازم به ذکر است که تمام افراد بالای ۱۴ سال باید در مصاحبه ای جداگانه شرکت کنند. کودکان زیر ۱۴ سال با والدین در مصاحبه شرکت می کنند.

جهت اطلاع از نحوه و هزینه های اخذ وقت سفارت آمریکا با ما تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا