نکاتی جالب درباره کشور استرالیا

نکات جالب درباره استرالیا

نکاتی جالب درباره کشور استرالیا

نکاتی جالب درباره کشور استرالیا: استرالیا واقع در قاره اقیانوسیه، سرزمینی است در نیمکره جنوبی زمین که دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی است. این کشور پهناور دارای استانداردهای اقتصادی و آموزشی است. از نظر مساحت حدودا با آمریکا برابر است. استرالیا تنها قاره جهان است که به صورت یک کشور درآمده.

کشور استرالیا دارای ادیان مختلفی است. ولی اکثر مردم این کشور، مسیحی هستند.

 تنوع غذایی در استرالیا چگونه است؟

معروف ترین رستوران های دنیا در این کشور قرار دارند. از جمله غذاهای پرطرفدار در کشور استرالیا، می‌توان به خوراک کانگورو اشاره کرد. استرالیا همچنین دارای بزرگترین دستگاه اسپرسو در جهان است. که می‌تواند 18 نوع قهوه را در یک زمان ارائه دهد.

 تنوع زبانی هم به وفور در استرالیا به چشم می‌خورد: هر چند اکثر افراد به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. ولی زبان هایی مانند: عربی، ویتنامی، ایتالیایی، یونانی و غیره نیز در این کشور وجود دارد.

جهت آشنایی با روش های مهاجرت به استرالیا کلیک نمایید.

استرالیا کشور زیبا و قانونمند

استرالیا به معنی سرزمین ناشناخته جنوب، دارای دو نماد ملی است. یکی کانگورو و دیگری شترمرغ. دوحیوانی که نمی‌توانند به سمت عقب حرکت کنند. این ویژگی در بین استرالیایی ها به معنی پیشرفت کشور تلقی می‌شود.

شهرهای مهم و توریستی استرالیا عبارتند از: پایتخت این کشور، کانبرا- سیدنی- ملبورن- آدلاید- گلدکوست- بریزبن و نیوکاسل. که پیشرفت این شهرها تاثیر بسزایی در اقتصاد و هر چه زیباتر نشان دادن این کشور داشته است.

از دیگر جاذبه های توریستی و شگفت انگیز استرالیا: دریاچه صورتی رنگ است. این دریاچه نمکی زیبا 600 متر طول و عمق کمی دارد. که رنگ زیبای این دریاچه، نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند.

استرالیا همچنین دارای تنوع جانوری است: برخی از این حیوانات مانند: کانگورو، کوالا، دینگو و غیره. فقط در کشور استرالیا وجود دارند. کانگوروی قرمز نشان ملی استرالیاست. تقریبا تعداد کانگوروها در استرالیا بیشتر از تعداد انسان ها در این کشور است. کوالاهای استرالیا نیز به علت بیماری “کلامیدیا” در معرض انقراض قرار گرفته اند.

استرالیا کشوری چهارفصل یا شش فصل؟

یکی از نکات جالب درباره کشور استرالیا این است که. یکی از دانشمندان استرالیایی این کشور وسیع با جزایر بزرگ و کوچک، سلسله جبال ها، مناطق بیابانی، خلیج ها و آبهای اقیانوسی و گستردگی اقلیمی را به شش فصل تبدیل کرده است. فصلی بین بهار و تابستان و فصلی بین زمستان و بهار.

کشور استرالیا در اکثر مواقع دارای آب و هوایی معتدل و دلپذیر است. ایالت های شمالی این کشور معمولا گرم و ایالت های جنوبی آن زمستانی سرد دارد. این کشور پهناور دارای سه منطقه زمانی است. شرق و غرب این کشور دو ساعت با یکدیگر اختلاف زمانی دارند.

از آنجایی که کشور استرالیا در نیمکره جنوبی زمین قرار دارد، فصل های این کشور برعکس فصول سایر کشورهای دنیاست: فصل تابستان در کشورهایی که در نیمکره شمالی قرار دارند از جمله ایران، فصل زمستان در استرالیاست. یا کریسمس که در تمام کشورهای نیمکره شمالی در زمستان قرار گرفته، در  استرالیا تابستان است. یا بهار در کشورهای نیمکره شمالی، پاییز استرالیاست. تنوع آب و هوایی در استرالیا باعث شده که هر زمانی از سال، قسمت های مختلفی از این قاره خوش آب و هوا و دیدنی باشد.

جهت اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به استرالیا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا