مالیات در کانادا

مالیات در کانادا

مالیات در کانادا

 بحث مالیات در کانادا بحث پیچیده ای است و بستگی به عوامل مختلفی دارد. در کل کانادا جزو کشورهایی به شمار می‌رود که شهروندان آن مبلغ زیادی بابت مالیات به دولت کانادا می‌پردازند و این مالیات به دو طریق پرداخت می‌شود:

مرحله اول  پرداخت مالیات در زمان خرید کالا ها :

به جز مواد غذایی خام، سایر کالاها و اجناس شامل مالیات تقریبا 15 درصدی هستند. ( بسته به ایالت این عدد می‌تواند کمی متفاوت باشد ) به این معنی که شما زمانی که جنسی با ارزش 10 دلار می‌خرید باید مبلغ 11.5 دلار برای آن بپردازید

مرحله دوم مالیات حقوق :

در کانادا بخشی از حقوق شما به عنوان مالیات کسر می‌شود و این میزان با بالارفتن حقوق بیشتر می‌شود. به عنوان مثال مالیات بر حقوق فدرال برای کسانی که سالانه 46 هزار دلار درآمد دارند 15 درصد می‌باشد. ولی این مقدار برای کسانی که سالیانه درآمدی بالای 205 هزار دلار دارند 33 درصد است.

اما این مالیات که بخش زیادی از سرمایه مردم را شامل می‌شود. صرف چه چیزی می‌شود و دولت این مالیات را چگونه خرج می‌کند. در ادامه متن به شرح بخشی از مصارف مالیات در کانادا می‌پردازیم :

کتابخانه ها پارک ها و زمین های بازی :

 کانادا با داشتن مجهز ترین کتابخانه ها و پارک های متنوع سطح کیفی بالایی را برای شهروندان این کشور به ارمغان آورده.

زمین های ورزشی چند منظوره با قیمت بسیار پایین و استخر های رایگان :

به لطف بارش های گسترده و منابع بی پایان آب استخر های کاملا رایگان در اکثر نقاط کانادا مورد استفاده شهروندان این کشور هستند. همچینین سالن های ورزشی چند منظوره با ارائه ی طیف گسترده ای از ورزش ها شامل فوتبال ، بسکتبال ، هاکی ژیمناستیک و … با قیمت های بسیار پایین نقش مهمی در بالا بردن سطح رفاه شهروندان بازی می‌کن

مالیات در کانادا

پل ها و جاده ها :

احداث راه و جاده ها در دومین بزرگترین کشور دنیا کاری نه چندان آسان ولی حیاتی برای رشد و پیشرفت این کشور است. به لطف مالیاتی که شهروندان می‌پردازند هزینه ساخت و نگهداری جاده ها و راه ها ،که از اساسی ترین زیر ساخت های هر کشور به شمار می‌روند ، تامین می‌شود.

آموزش و پرورش و مدارس :

بهره بردن شهروندان از یکی از پیشرفته ترین نظام های آموزشی دنیا و سرویس مدرسه رایگان بدون پرداخت مالیات شهروندان میسر نبود.

بیمه درمانی و بیمارستان ها :

پرداخت تمامی هزینه های بیماری و بستری شدن یکی دیگر از مزایای پرداخت مالیات به نسبت سنگین در کانادا است.

پلیس آمبولانس و آتش نشانی :

تامین بودجه این سه ارگان از مالیات پرداختی توسط مردم تامین می‌شود.

جمع آوری زباله و بازیافت :

کانادا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه محیط زیست و بازیافت زباله به شمار می‌رود. انرژی های نو و به اصطلاح سبز ( که ضرری برای طبیعت ندارند )  روز به روز در حال گسترش هستند . تامین بودجه این ارگان ها نیز تنها از طریق مالیات پرداختی توسط مردم است.

این در حالی است که سیستم مالیات در کانادا کاملا شفاف است. هر ساله دولت با ارائه گزارشات دقیق شهروندان را از نحوه خرج کردن مالیات آگاه می‌سازد.

جهت اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به کانادا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا