سوالات متداول مهاجرت به کانادا

سوالات درباره مهاجرت به کانادا

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

سوالات متداول مهاجرت به کانادا که همه روزه پررسیده می شود در ادامه آمده است:

آیا صرفا با خرید یک بیزینس می‌شود اقامت کانادا را دریافت کرد؟

بله می‌شود با خرید یک بیزینس اقامت گرفت. اما نه به این سادگی ها و نه با هر قیمتی. اگر قرار باشد بدون هیچ پیش شرطی و صرفا با خرید یک بیزینس (آن هم با هر قیمتی) بشود اقامت کانادا را گرفت، این کشور تا کنون حداقل باید یک میلیارد جمعیت می‌داشت.

 سرمایه دار های چینی و روسی و بعد از آن هم ایرانیها کلیه بیزینس های تورنتو و ونکوور را می‌ توانند بخرند. و مجالی برای سایر روشهای مهاجرتی باقی نمی‌ماند. اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس شرط های زیادی دارد. و قیمتش برای هر استان متفاوت است. در استان های کم جمعیت تر مانند پرنس ادوارد قیمت پایین تر و در انتاریو و بریتیش کلمبیا قیمت ها بسیار بالاتر است.‌ (بیش از ۵۰۰ هزار دلار) شرط زبان دارد، شرط سن دارد و

آیا گرفتن ویزای دانشجویی و اقامت از طریق این ویزا امکان پذیر است؟

یکی دیگر از سوالات متداول مهاجرت به کانادا در زمینه ویزای دانشجویی است. دانشجویی یکی از بهترین مسیرها برای رسیدن به اقامت است. اما باید با کل مسیر آشنا بود‌. قطعا فرد دانشجو بعد از تحصیل قصد گرفتن اقامت کانادا را دارد. کبک برنامه بسیار خوبی برای اخذ اقامت پس از تحصیل دارد. به نام PEQ  اما همین برنامه هم شرط و شروطی دارد. که اگر ندانید قطعا به مشکل بر می‌خورید. اول اینکه هر کالج و دانشگاهی را با هر برنامه تحصیلی ساپورت نمی‌کند. اینکه تصور کنیم از هر کالجی و با هر سیستمی که درس بخوانیم می‌توانیم به راحتی از این برنامه استفاده کنیم کاملا اشتباه است.

  باید قبل از هر کاری به وبسایت رسمی مهاجرت این استان رفت. و رشته ای که به شما پیشنهاد شده بررسی کرد. نکته مهم تر آنکه برای استفاده از PEQ باید یا تحصیلتان به زبان فرانسه باشد و یا مدرک B2 فرانسه را گرفت. توجه کنید که اخذ این مدرک زبان اصلا آسان نیست. بسیاری از افراد از طریق این برنامه اقامت گرفته اند. اما شرایطش را داشته اند. و واقعا با تمام سختی های این برنامه آشنا بوده اند. سایر استان ها هم قوانینی این چنینی دارند. هر استانی برای خودش سیستمی دارد که از طریق آن می‌توان پس از تحصیل اقامت را دریافت کرد. اما باید قبل از هر کاری نسبت به این‌ برنامه ها مطلع بود و مطالعه کافی انجام داد.

آیا کسانیکه از طریق برنامه‌های استانی اقامت کانادا را دریافت می‌کنند می‌توانند در استان دیگری زندگی کنند؟؟

افرادی که از طریق برنامه های استانی کانادا اقدام می‌کنند در واقع قصد خود را برای زندگی و کار در استان مورد نظر با توجه به شرایط استان اعلام می‌کنند. و در قانون  وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا متقاضیان حق ندارند اظهارات خلاف داشته باشند. و افسر ها می‌توانند در زمان تمدید  PR cardیا در خواست citizenship در صورتیکه متقاضی اظهارات خلاف داشته باشد اقامت وی را باطل کنند.

اما اگرشخص از طریق برنامه های استانی اقامت خود را دریافت کرده و وارد آن استان مورد نظر شد health card  وsin’number  و PR card و تمام اقدامات به عنوان یک تازه وارد را در این استان انجام داده باشد و اقدام به اجاره منزل کرده باشد و بعد از مدتی کار مورد نظرتان را پیدا نکرد یا شرایط آب و هوایی آن استان برای وی و خانواده  قابل تحمل نبود یا دلایل موجه دیگر در صورت تعویض استان مشکلی برای وی ایجاد نخواهد شد .

بنابراین برای جلوگیری از هرگونه معضلات احتمالی باید به تعهد نسبت به استان مورد نظر عمل نمود. و تمام اقدامات اولیه خود را بعد از ورود در استانی که از طریق آن اقامت دایم کانادا را دریافت کرده اید بانجام رسانید. تا زمان درخواستcitizenship  به مشکل برنخورید.

جهت اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به کانادا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا