سوالات متداول درباره ویزای توریستی مولتی کانادا

درباره ویزای مولتی کانادا

سوالات متداول درباره ویزای توریستی مولتی کانادا.

سوالات متداولی که در مورد ویزای مولتی 5 ساله کانادا. این سوالات توسط متقاضیان از ما پرسیده می شود که اغلب آن شامل موارد ذیل است.

در صورتی که تمایل برای اقدام ویزای توریستی مولتی کانادا با ما تماس حاصل نمایید.

 

آیارسیدگی به درخواست ویزای مولتی 5 ساله کانادا توسط اعضای خانواده در قالب یک فایل امکان پذیر است؟

 جهت اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا باید فرم­های مربوط به سفارت برای تک تک اعضا تکمیل شود. سپس مدارک کل اعضای خانواده در یک پرونده ضمیمه می­ شود. و از اعضای خانواده که سنشان بیشتر از 13 سال است انگشت نگاری به عمل خواهد آمد.

آیا پس از اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا امکان پناهندگی وجود دارد؟

خیر. کشور کانادا کشوری نیست که به راحتی درخواست پناهندگی شما را بپذیرد. ارائه مدارک به منزله پذیرش صد در صد متقاضی به عنوان پناهنده نیست. و به احتمال زیاد درخواست پناهندگی شما مورد موافقت قرار نخواهد گرفت.

چه مواقعی ریسک اخذ ویزا بالاتر است؟

چنانچه به حوزه شنگن یا اتحادیه اروپا تاکنون سفری نداشته اید. جهت دریافت ویزای کانادا (حتی اگر تمکن مالی خوبی داشته باشید) ریسک ریجکتی درخواست شما وجود دارد. در صورت اقدام به همراه کل اعضای خانواده ریسک ردی درخواست ویزا برای شما بالاتر خواهد رفت. 

آیا امکان تضمین 100% برای متقاضیان ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟

یکی از سوالات متداول درباره ویزای توریستی مولتی کانادا امکان تضمین 100% اخذ ویزاست. در خصوص هیچ یک از انواع ویزا تضمینی وجود ندارد. فرد متقاضی تنها با ارائه کارنامه شغلی و رزومه ای مشخص در امور گردشگری و مهاجرتی می ­تواند شانس خود را برای دریافت این ویزا به حداکثر برساند. نامه اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل نفر اصلی یا سایر افراد خانواده و داشتن اسناد ملکی و گردش مالی مناسب در اخذ ویزا تأثیر شایانی دارند.

آیا صرفاً با داشتن ویزا توریستی 5 ساله و بودن در کانادا امکان گرفتن اقامت وجود دارد؟

قطعا خیر.

این سوالی است که در روز هزاران بار پرسیده میشود.

حتی اگر شخصی سالها هم به وسیله این ویزا در کانادا زندگی کرده باشد اصلا این امکان وجود ندارد.

ویزای توریستی به شکل مستقیم تحت هیچ شرایطی قابل تبدیل به اقامت دائم نیست.

اگر به راحتی ویزای توریستی قابل تبدیل به اقامت دائم بود، تورنتو و یا ونکوور از شانگهای چین به مراتب شلوغ تر بود.

افرادی که در کانادا هستند برای اخذ اقامت دائم باید در کانادا به شکل قانونی کار کنند. و یا تحصیل نمایند. و صرفاً با “حضور” این کار مقدور نیست.

کسی که توریست است اجازه کار و تحصیل ندارد. باید هر ۶ ماه از خاک کانادا خارج شود. از هیچ یک از مزایای دولتی نمی‌تواند استفاده کند. و اگر ۱۰۰ سال هم در کانادا بماند اقامت نمی گیرد.

البته داشتن ویزای توریستی کانادا محاسنی هم دارد.

به عنوان مثال کسی که در کاناداست شانس گرفتن پیشنهاد کاری یا  job offer را دارد. زیرا می تواند شخصا به شرکت ها مراجعه کرده و قابلیت های خود را اثبات نماید. (البته بسیار سخت است و اصلا روی آن حساب باز نکنید.) و یا می تواند با تحصیل در یک دوره کوتاه مدت زبان شانس اخذ پذیرش دانشگاه را بالا ببرد‌. و یا از نزدیک با بیزینس های کانادا آشنا شده و زمینه برخی روشهای بیزینسی را فراهم نماید. 

اما اینکه تصور کنید با داشتن ویزای توریستی دیگر کار تمام است خیر‌. ابدا اینچنین نیست.

نکته قابل توجه این است که با ویزای توریستی نمی‌توان به شکل مستمر بیش از ۶ ماه در کانادا زندگی‌ کرد. و باید هر ۶ ماه از کانادا خارج شد.

آیا قبل از اتمام ویزای توریستی باید خاک کانادا را ترک کرد؟ 

اگر اعتبار ویزای توریستی شما رو به پایان است (مثلا یک ماه به اعتبار آن باقی مانده) و بخواهید وارد کانادا شوید، نیازی به ترک کانادا قبل از اتمام ویزا نیست. حتی اگر یک روز مانده به اتمام ویزای توریستی خود نیز می توانید وارد کانادا شوید.

در فرودگاه به شما “پرمیت” یا اجازه نامه ماندن در کانادا داده می شود. این پرمیت اغلب ۶ ماهه بوده و البته با توجه به نظر افسر فرودگاه ممکن است کمتر نیز بشود.

به هر حال ماکزیمم مدت پرمیت ۶ ماهه است. و این یعنی شما تا ۶ ماه دیگر نیز می توانید در کانادا باشید. اما توجه کنید که این مساله اصلا به معنی تمدید ۵ ساله ویزای شما نیست. ویزای شما قابل تمدید نیست. و باید مجددا برای آن اقدام نمود.

 

جهت اطلاعات بیشتر و پرسش سوالات در مورد اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا