خبر شماره سه: برنامه جدید کارآفرین ها در بریتیش کلمبیا

 

برنامه جدید برای کارآفرین ها در بریتیش کلمبیا

اداره مهاجرت بریتیش کلمبیا (British Columbia) برنامه جدیدی برای جذب کارآفرین های خارجی در این استان ایجاد کرد.

این برنامه دو ساله کارافرینی منطقه ای BC PNP نام دارد و از سال 2019 آغاز می شود. هدف از آن ایجاد و راه اندازی یک بیزینس توسط مهاجران جدیدالورود در شهر های کمتر از 75000 نفر است.

بیزینس های جدید باید در شعاع 30 کیلومتری شهر های دارای 75هزار نفر جمعیت واقع شوند تا بتوانند شرایط این برنامه کارافرینی بریتیش کلمبیا را کسب کنند.

دولت بریتیش کلمبیا هدف از این برنامه را ایجاد اشتغال در سرتاسر استان و پراکندگی جمعیت در سطح بریتیش کلمبیا و نه ونکوور، کوکیتلام ، برنابی و… است.

مشاغل ایجاد شده باید در راستای تقاضای دولت محلی و با حمایت انها باشد. متقاضیان باید از محل بیزینس و منطقه مورد نظر بازدید کنند و از دولت محلی دعوتنامه دریافت کرده و سپس شروع به بیزینس کنند.

در نهایت متقاضی مهاجرت به ونکوور از طریق کارآفرینی بریتیش کلمبیا میتواند ویزای کار موقت دریافت کند. بعد از ایجاد بیزینس در بریتیش کلمبیا و برآورده نمودن تمام شروط مورد نظر دولت که توسط متقاضی امضا شده، فرد می تواند برای خود و اعضا خانواده تقاضای اقامت دائم کانادا را نماید اما لزوم ایجاد و به سوددهی رساندن بیزنس امری الزامی است.

دولت شرایط سرمایه گذاری و هزینه کمتری را نسبت به برنامه استانی فعلی برای این برنامه در نظر گرفته است تا مناطق کمتر توسعه یافته رشد خوبی را داشته باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، این برنامه شرایط زیر را می طلبد:

  •     انجام سفر اکتشافی
  •     سرمایه گذاری مبلغ 100 هزار دلار در یک بیزینس
  •     اثبات دارایی 300 هزار دلار
  •     دارا بودن حداقل 3سال مدیریت بیزینس شخصی یا 4 سال مدیرارشد یک شرکت در 5سال گذشته
  •     مالکیت 51% بیزینس در بریتیش کلمبیا
  •     ایجاد شغل برای حداقل یک فرد کانادایی مقیم یا سیتی زن

در طی سفر اکتشافی متقاضی باید طرح پروپوزال اولیه خود را برای مدیران منطقه ای اثبات کرده که انها بتوانند دعوتنامه به عنوان بخشی از شرایط اخذ ویزای کار را صادر کنند.

تمامی افراد از آیتم های مختلف مانند مدرک زبان و دارایی بالاتر از مینیمم و… امتیاز کسب می کنند و وارد استخر مجازی متقاضی مهاجرت می شوند سپس دولت بریتیش کلمبیا بالاترین امتیاز ها را انتخاب و دعوت به ارسال مدارک کامل می کند. این انتخاب ها هر ماه انجام خواهد شد.

این برنامه از ژانویه 2019 بازگشایی و برای مدت دوسال فعال خواهد بود لذا هنوز جزئیات ریز و امتیازبندی آن اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا