حقایق جالب کشور آلمان

حقایق جالب کشور آلمان

حقایق جالبی درباره کشور آلمان

این مقاله شامل حقایق جالبی درباره کشور آلمان برای علاقه مندان زندگی کار و تحصیل در آلمان است. آلمان یکی از کشورهای پر طرفدار اروپا است. کشور آلمان از نظر اقتصادی نیز یکی از قدرت های جهان محسوب می شود. و حدود 19 درصد جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل داده که اکثر مهاجران در شهر زیبای هامبورگ سکونت دارند.

برلین پایتخت آلمان پل های بیشتری نسبت به ونیز دارد.

برلین دارای 960 پل و 59.8 کیلومتر مربع آب از دریاچه ها و حدود 180 کیلومتر از آبراه های قابل حمل است.

برلین و منطقه براندنبورگ، بزرگترین شبکه آب در داخل اروپا را در اختیار دارد.

 

فرار از زندان در قانون آلمان مجازات نیست.

قانون آلمان معتقد است که آزادی جزو غرایز بنیادین هر انسانی و بنابراین زندانیان حق دارند از زندان فرار کنند. با این حال به ندرت پیش می‌آید که فرار از زندان بدون مجازات باشد زیرا زندانیان در صورتی که موجب صدمه به دارایی یا صدمه های جسمی علیه هر فردهنگام فرار شوند، مسئولیت و محکومیت شامل وی خواهد شد.

 

آلمان قانونی دارد که در آن اسم نوزادان را تایین می‌کند.

قانون آلمان اسم هایی که جنس فرد (مذکر یا مونث بودن) را مشخص نمی‌کند یا نام خانوادگی که به عنوان اسم کوچک هم استفاده می‌شود را منع می‌کند. در سال 2014، محبوب ترین و پر استفاده ترین نام برای دختر Sophie / Sofie و Maximilian برای یک پسر بوده است.

 

نکات جالب درباره آلمان

نوشیدنی فانتا در نتیجه جنگ جهانی دوم در آلمان تولید شد.

به دلیل تحریم تجاری که مانع وارد کردن اسانس کوکا کولا به آلمان شد، رئیس کوکا کولا در آلمان تصمیم گرفت تا با استفاده از پس مانده موادی مانند پنیرآب و باقیماده مواد سیب آب گرفته شده محصول داخلی را روانه بازار کند. این محصول دومین و قدیمی ترین نام تجاری شرکت کوکا کولا و دومین نوشیدنی محبوب این برند در خارج از ایالات متحده است. نوشیدنی فانتا روزانه 130 میلیون بار در سراسر جهان مصرف می‌شود.

 

سالانه بیش از 800 میلیون سوسیس کاری در آلمان مصرف می‌شود.

سوسیس کاری یک نوع خوراکی است که با سوسیس به همراه یک سس تند درست می‌شود و یک غذای خیابانی است که به خوراک کلاسیک آلمان تبدیل شده است. در حدود 7 میلیون خوراک سوسیس کاری فقط در شهر برلین خورده می‌شود. حتی یک موزه در برلین به میان وعده های محبوب اختصاص داده شده است.

 

زبان آلمانی بومی ترین زبان است که در اروپا صحبت می‌شود.

علاوه براین کشور آلمان دارای بیشترین جمعیت در کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.

 

پایتخت آلمان هفت بار تغییر کرده است.

 

آلمان بعنوان “سرزمین شاعران و متفکران” شناخته می‌شود.

دنکر؛ باخ، بتهوون و گوته وآهنگسازانی چون هاندل، شومان، مندلسون، برامس، واگنر و رابرت استراوس همگی آلمانی بودند. برخی از بزرگترین فیلسوفان آلمانی می‌توان به کانت، هگل، شوپنهاور، نیچه و هایدگر اشاره کرد.

 

آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودرو در جهان است.

فروش 6 میلیون دستگاه در سال 2015. VW Golf همیشه و در همه زمان ها یکی از بهترین برند ها و فروشندگان خودرو در جهان است. در سال 2016، برندهای پرفروش در آلمان فولکس واگن، آئودی، مرسدس بنز و BMW بود.

 

آنگلا مرکل که از سال 2005 تاکنون صدراعظم آلمان است ، به عنوان دومین شخص قدرتمند دنیا شناخته شده است.

در سال 2012 در مجله Forbes ، مرکل بالاترین رتبه زن را در جهان نصیب خود کرد. داشت. در سال 2009، Mattel (بزرگترین کمپانی اسباب بازی سازی در جهان) با تولید یک عروسک باربی از آنجلا مرکل  50 سالگی خود را جشن گرفت.

 

جهت اطلاع از شرایط اخذ ویزای آلمان با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا