ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

یکی از بهترین و ارزانترین روش اخذ اقامت اروپایی برای متقاضیان عزیز، اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت است. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در بعضی کشورهای اروپایی آسان و در برخی دیگر به صورت سخت گیرانه ارائه می گردد.

متقاضی ابتدا باید یک طرح اقتصادی با برنامه 3 سال آینده شرکت خود را با هدف مشخصی به کشور مقصد ارائه دهد. کشور مقصد نیز پس از تحقیق و در صورت موافقت، اجازه ثبت شرکت و اقامت موقت. (معمولا بین 1 تا 2سال اعتبار) به متقاضی داده می شود. که هر سال به مدت 5 سال تمدید می شود. که بعد از 5 سال، اقامت دائم صادر می شود.

البته تمدید نیز دارای شرایطی است از جمله: حضور متقاضی به مدت 6 ماه و بیشتر در حوزه شینگن، نداشتن جرائم عمدی کیفری که منجر به محکومیت شود، فعالیت شرکت به صورت مداوم و پرداخت حداقل مالیات.

متقاضی می تواند پس از ثبت شرکت و موفقیت در کسب و کار و تجارت. در یکی از کشور های اروپایی و دریافت کارت اقامت، علاوه بر افتتاح حساب بانکی بین المللی مانند SWIFT و IBAN برای تسهیل در امور تجاری و دسترسی به بازارهای جهانی، درخواست اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز تقاضا کند.

همچنین متقاضی بعد از دریافت کارت اقامت می تواند از حقوق شهروندی و امکانات کشور مقصد استفاده کند. و در هر کشور عضو شینگن تحصیل نماید. متقاضی در این روش ( ثبت شرکت در اروپا) می تواند شرکت خود را در یکی از کشورهای اروپایی ثبت و با انتقال شرکت در کشور اروپایی دیگر شروع به فعالیت نماید. هزینه مالیات شرکت ثبت شده بسته به نوع کشور و شرکت متفاوت است.

مزایای ثبت شرکت در اروپا

اقامت اروپا برای متقاضی و خانواده.

تردد در کشورهای اروپایی عضو شینگن بدون ویزا.

نداشتن محدودیت سنی.

تجارت آزادانه و بدون تحریم.

افتتاح حساب بانکی بین المللی.

امکان سفارش کالا و ارسال به سراسر دنیا.

ورود به بازارهای جهانی و تولید انبوه.

حمایت دولت از فعالیت شرکت در صورت ورشکستگی.

نیاز نداشتن به مدرک رسمی زبان.

استفاده از مدارک شرکت و حساب بانکی. جهت دریافت ویزای انگلستان، استرالیا، آمریکا و کانادا.

امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال اقامت موقت. و پرداخت مالیات.

مالکیت 100 درصدی شرکت برای متقاضی.

استفاده از مزایای ثبت برند اروپایی.

امکان ثبت آدرس محل زندگی و شرکت در یک مکان.

امکان اخذ ویزا برای سراسر دنیا.

مدارک مورد نیاز جهت اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا

ارائه و تکمیل فرم جهت ثبت شرکت بین المللی. و ترجمه همین فرم به انگلیسی.

ارائه شناسنامه و کارت ملی مدیران و صاحبان حق امضای شرکت. و کپی برابر اصل این مدارک.

درخواست کتبی و تحویل آن به اداره ثبت علائم تجاری. و ارائه نام کشور مقصد.

ارائه کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری.

ارائه معرفی نامه با سربرگ شرکت. که به وسیله مدیران و صاحبان امضا و مهر شرکت امضا شده باشد.

ارائه روزنامه ثبت شرکت و آخرین تغییرات شرکت. برای افراد حقیقی و حقوقی.

پرداخت هزینه های ثبت که توسط اداره ثبت شرکت های بین المللی در کشور میزبان انجام گرفته. و ارائه رسید بانکی.

ارائه اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران. یا اظهار نامه و کپی آن برای ثبت در پرونده.

 

در ادامه با چند کشور اروپایی که در ثبت شرکت موفق بودند آشنا می شویم.

ثبت شرکت و اقامت در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از مهم ترین کشورهای اتحادیه اروپاست. این کشور با حمایت از شرکت های خارجی با سیاستی آزاد، سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، گردشگری، املاک و مستغلات، صنایع غذایی، صادرات و واردات و… را برای شرکت های خارجی و سرمایه گذاران فراهم می نماید.

کشور ایتالیا به علت موقعیت جغرافیایی قابل دسترسی به بازارهای شمالی، مرکزی و جنوبی اروپاست. و دارای مارک های لوکس و برند در دنیا می باشد. بسیاری از سرمایه گذاران برای فعالیت های بازرگانی، صادرات یا واردات در این کشور درخواست ثبت شرکت و اقامت کشور ایتالیا را تقاضا دارند. متقاضیان برای ثبت شرکت در کشور ایتالیا ابتدا باید حساب بانکی با مبلغی برای حداقل سرمایه داشته باشند. البته هزینه های کسب و کار یا فعالیت تجاری نسبت به نوع کار و نوع شرکت تفاوت دارد.

با ثبت شرکت در ایتالیا طبق قانون اروپا، متقاضیان (صاحبان تاسیس شرکت) از مزایای شهروندی مانند افتتاح حساب، تسهیلات دانشگاهی، بیمه، خرید ملک، خدمات درمانی و وام بانکی در ایتالیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار می شوند.

و تردد آزادانه به کشورهای عضو شینگن و دریافت ویزا برای کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا را خواهند داشت. همچنین بعد از 3 سال پرداخت مالیات، اقامت موقت و موفقیت شرکت در تجارت، اقامت دائم دریافت می کنند. کشور ایتالیا و چند کشور دیگر که در ادامه به آنها اشاره می کنیم دو سال زودتر از دیگر کشورهای اروپایی اقامت دائم را صادر می نمایند.

مزایای ثبت شرکت در کشور ایتالیا

متقاضی با ثبت شرکت در ایتالیا اقامت کشور ایتالیا را اخذ می نماید. و به عنوان یک فرد اروپایی از حقوق شهروندی طبق قانون اروپا برخوردار می شود. و می تواند شرکت خود را به بازارهای جهانی و اروپایی معرفی نماید. همچنین پس از ثبت شرکت متقاضی می تواند در بانک های این کشور حساب بانکی داشته باشد. و البته مهم تر از همه مالیات پایین این کشور است که برای صاحبان شرکت به صرفه خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در ایتالیا:  

ارائه اسناد هویتی مانند گذرنامه و کارت شناسایی و… ارائه گواهی و اسناد تاسیس شرکت ایتالیایی که توسط دفتر اسناد رسمی در ایتالیا تهیه می شود. گواهی ثبت نام و اسناد پیوست برای شرکت های خارجی. تاییدیه امنیتی توسط یک دادگاه ساماندهی. اساسنامه ها و تفاهم نامه ها. ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده. و افتتاح حساب بانکی محلی

ثبت شرکت و اقامت در کشور اسپانیا

کشور اسپانیا به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا، دارای اقتصاد و تجارتی پررونق است. و از کشورهای مورد تقاضا برای ثبت شرکت و از این طریق اخذ اقامت دائم کشور اسپانیاست. زیرا این روش اقامتی سرمایه بسیار اندکی لازم دارد. و همچنین حمایت کشور اسپانیا را نیز درپی خواهد داشت.

ثبت شرکت یا راه اندازی کسب و کار در اسپانیا بهترین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. البته با رعایت قوانین کشور اسپانیا و قوانین اروپا. کشور اسپانیا برای افرادی که قصد ثبت شرکت یا راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند، قوانینی در نظر گرفته است.

متقاضیان برای ورود به کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت ابتدا افراد حقوقی باید کدNIF دریافت و افراد حقیقی باید کد اقتصادی NIE دریافت کنند. برای اخذ این کد متقاضی فرم تقاضای اقتصادی را پر می نماید. و با اظهار نامه، پاسپورت، دو قطعه عکس و رسید هزینه درخواست به وکیل معتبر خود در اسپانیا ارسال می نماید.

پس از انجام اولیه پروسه ثبت شرکت در اسپانیا و اخذ ویزا، متقاضی می تواند همراه خانواده خود به این کشور سفر کرده و از همان ابتدا اقامت موقت برای خود و خانواده دریافت نماید. و پس از 3 سال فعالیت سودمند شرکت، پرداخت به موقع حداقل مالیات و عدم ارتکاب جرم در این کشور می تواند اقامت دائم دریافت نماید. و پس از 5 سال اقامت در اسپانیا، متقاضی می تواند درخواست پاسپورت نماید.

مزایای اقامت در اسپانیا از طریق ثبت شرکت

نداشتن شریک اسپانیایی. اخذ ویزای شینگن برای افراد خانواده. اقامت دائم اسپانیا بعد از سه سال. دریافت آسان ویزای سایر کشورها. سرمایه کم در ابتدای فعالیت. افتتاح حساب شخصی و شرکتی در بهترین بانک های اروپایی. امکان فعالیت در بازارهای اروپایی و جهانی. گمرک ازاد در محدوده شینگن. استفاده از برند اروپایی در بیزینس خود. عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی یا مدرک زبان.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اسپانیا

دو قطعه عکس. اصل و کپی گذرنامه یا کارت شناسایی. تاییدیه پزشکی. تاییدیه حساب بانکی در اسپانیا حداقل مبلغ 3000 یورو. گواهی تاییدیه نام شرکت. وکالت نامه ( متقاضیان ثبت شرکت در اسپانیا ابتدا باید یک وکیل حقوقی در اسپانیا داشته باشند). فرم درخواست و اظهار نامه تقاضای کد اقتصادی NIE_ کد شناسایی مالیاتی C.I.F

ثبت شرکت و اقامت در کشور مجارستان

یکی دیگر از کشورهای زیبای اروپایی که مهاجران می توانند از طریق ثبت شرکت در کمترین زمان اقامت این کشور را دریافت کنند، کشور زیبای مجارستان با مرکزیت بوداپست در قلب اروپا است. این کشور توریست پذیر و توسعه یافته جزو اتحادیه اروپا و دارای قوانینی طبق استانداردهای اروپاست. مالیات سود شرکتها در مجارستان بسیار پایین است. از این رو متقاضیان بسیاری خواهان ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در این کشور هستند.

ثبت شرکت در کشور مجارستان نیز مانند سایر کشورهای عضو شینگن ابتدا شامل ارائه یک طرح تجاری است. که متقاضی باید نشان دهد که با ثبت شرکت، هزینه ها و دستمزد شرکت و کارکنان تامین می شود. و این شرکت سودآور می باشد. که در صورت موافقت، متقاضی می تواند شرکت خود را در مجارستان ثبت و به همراه خانواده اقامت موقت به مدت 1 سال را اخذ نماید. البته این اقامت قابل تمدید می باشد. و بعد از 3 سال اقامت موقت، اقامت دائم صادر می شود.

مزایای ثبت شرکت در کشور مجارستان

امکان افتتاح حساب شخصی و شرکتی. سرمایه اندک. مالکیت صد درصد شرکت بدون شریک. عدم نیاز به مدرک زبان. تجارت و گمرک آزاد در اتحادیه اروپا. اخذ ویزا برای تمامی نقاط دنیا. استفاده از مارک برند اروپایی برای تجارت. درخواست اقامت دائم پس از 3 سال. تردد آزادانه به تمام کشورهای عضو شینگن. اخذ اقامت برای خانواده متقاضی

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در مجارستان

ارائه وکالت نامه. ارائه طرح توجیهی اقتصادی. اسکن پاسپورت مدیرعامل و سهامداران. ارائه نام شرکت. سند مالکیت و پرینت حساب بانکی. تکمیل نمودن فرم ثبت شرکت در مجارستان. کپی از آخرین مدرک تحصیلی. گواهی عدم سوء پیشینه. 6 قطعه عکس. مدارک شناسایی یا گذرنامه. بابت سرمایه اولیه حداقل 2000 یورو. ارائه سند ازدواج برای متاهلین. کلیه مدارک فوق باید به انگلیسی ترجمه رسمی شوند.

ثبت شرکت و اقامت در کشور اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی و در همسایگی کشور اتریش، چک، لهستان، مجارستان و اکراین واقع گردیده است. پایتخت این کشور براتیسلاوا و ارز رسمی اسلواکی یورو است. این کشور زیبا و کوهستانی عضو اتحادیه شینگن می باشد. هزینه زندگی و کار در این کشور بسیار پایین است. از این رو متقاضیان ثبت شرکت در کشورهای اروپایی با سرمایه ای اندک می توانند کشور اسلواکی را برای ثبت شرکت و فعالیت کاری انتخاب و به همراه خانواده اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در اسلواکی 5000 یورو می باشد. به علاوه نداشتن سوءپیشینه و حداقل 18 سال سن. قوانین و امکانات شهروندی این کشور نیز طبق استانداردها و قوانین اروپاست.

از این رو تحصیل و درمان در این کشور رایگان است. و متقاضی در صورت موفقیت در راه اندازی کسب و کار و عدم ارتکاب جرم می تواند اقامت خود و خانواده را هر دوسال تمدید. و بعد از 5 سال اقامت دائم دریافت نمایند. پروسه ثبت شرکت در اسلواکی 5 ماه زمان می برد. و بعد از ثبت شرکت در کشور اسلواکی، متقاضی می تواند شعبه ای از شرکت خود را در هر کشور اروپایی جزو شینگن دایر نماید.

 مزایای ثبت شرکت در کشور اسلواکی

امکان کار و تحصیل برای اعضای خانواده درکل اروپا و اسلواکی. عدم نیاز به حضور دائم در این کشور. اخذ اقامت موقت برای خانواده وشخص متقاضی. دسترسی آسان به سایر کشورهای حوزه شینگن بدون ویزا. اخذ اقامت دائم کشور اسلواکی بعد از 4 سال. امکان افتتاح حساب بانکی در اسلواکی و تمامی کشورهای اروپایی.

امکان بیزینس در اسلواکی و کشورهای اتحادیه اروپا. شهروند اتحادیه اروپا محسوب شدن. استفاده از امکانات رایگان تحصیلی و درمانی. هزینه زندگی و مالیات بسیار پایین کشور اسلواکی. عدم نیاز به مدرک زبان و مدارک تحصیلی. امکان اخذ ویزای آمریکا، استرالیا، کانادا وانگلیس. عدم نیاز به استخدام کارمند. عدم نیاز به سابقه کار و سابقه بیمه. آموزش زبان اسلواکی رایگان و توسط موسسات دولتی صورت می گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اسلواکی 

گواهی عدم سوء پیشینه. سند ازدواج برای متاهلین. گردش 3 ماهه آخر حساب بانکی. اصل شناسنامه. تاییدیه حساب بانکی در ایران به مبلغ 2500 یورو برای هر نفر. ارائه پاسپورت با اعتبار 18 ماهه. عکس اسکن شده مورد استفاده در پاسپورت. ارائه طرح توجیهی برای شرکت. آدرس و کدپستی ده رقمی متقاضی ثبت شرکت اسلواکی در ایران.

جهت اطلاعات بیشتر از شرایط ثبت شرکت در اروپا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا