بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

 بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای زندگی کمی مشکل بنظر میرسد. امروزه مناطق بسیاری در کانادا برای خرید مسکن ارزان و مقرون به صرفه و متناسب با بودجه فرد وجود دارد ولی ممکن است این مناطق از آمار اشتغال خوبی برخوردار نباشند و این در حالی است که قیمت مسکن در شهرهای بزرگتر با آمار اشتغال به کار بالا، بیشتر و گرانتر است. اما در این میان و در حال حاضر شهرها و امکانی در این کشور پهناور وجود دارد که هم دارای  فرصت شغلی بالا و هم قیمت مناسب مسکن هستند.

 با استفاده از داده های بازار کار توسط بانک مونترال و اطلاعات مربوط به هزینه مسکن از بانک سلطنتی کانادا و بانک ملی، 15 شهر شهر بزرگ در کانادا در لیستی اعلام شده است که فرصت های شغلی گوناگون وهمچنین خانه های مقرون به صرفه را ارائه می‌دهند. با توجه به لیست بالا به نظر می‌رسد شهرهای دولتی برای یافتن این تعادل مناسب تر هستند. در این مقاله  پنج شهر برتر در این لیست معرفی شده اند که در زیر به بررسی آن ها می‌پردازیم:

 

5. هالی فاکس

نرخ بیکاری: 6.1% ( در سال گذشته: 6.6%)

هزینه متوسط مسکن: $ 306،240

رتبه بندی بازار کار توسط بانک مونترال: 14 از 33

رتبه بندی مسکن ارزان توسط بانک سلطنتی کانادا: 3 از 14

در حال حاضر تعداد کمی از مردم به فکر نقل مکان به منطقه مری تایمز هستند ولی شهر هالیفاکس به عنوان پایتخت ایالت نوااسکوشیا فرصت های شغلی زیادی داشته و سومین بازار مسکن ارزان قیمت را در کشور کانادا دارد.

 

4. اوتاوا

نرخ بیکاری: 5.1% ( در سال گذشته: 6.6%)

هزینه متوسط مسکن: $ 883،435

رتبه بندی بازار کار توسط بانک مونترال:2 از 33

رتبه بندی مسکن ارزان توسط بانک سلطنتی کانادا: 10 از 14

در بازار کار اوتاوا رشد اشتغال در کارهای دولتی و فناوری چشمگیر بوده و این شهر در ارائه هر دو زمینه شغلی موفق عمل کرده است. اوتاوا اشتغال خود را با رشد چشمگیر 2.9 درصد در سال گذشته افزایش داده است. قیمت مسکن در اوتاوا در مقایسه با دیگر شهرهای ذکر شده در لیست بالا زیاد مقرون به صرفه نیست، اما این شهر دارای بالاترین درآمد متوسط ​​کشور بوده و بنابراین به احتمال زیاد  افراد ساکن در این شهر از پس خرید مسکن بر می‌آیند.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

3. سنت جان

نرخ بیکاری: 7.9% (در سال گذشته 8.3%)

رتبه بندی بازار کار توسط بانک مونترال: 16 از 33

هزینه متوسط مسکن: $175،547

رتبه بندی مسکن ارزان توسط بانک سلطنتی کانادا: 1 از 14

زمانی که صحبت از بازار کار می‌شود قدیمی‌ترین شهر کانادا در وسط لیست قرار می‌گیرد، اما این شهر مقرون به صرفه ترین و ارزان ترین خانه ها را در کانادا داراست. بازار کار کوچک این شهر که مجموعا 67000 شغل دارد شانس پیدا کردن شغل را کم می‌کند ولی اگر شغلی در این شهر پیدا کنید می‌توانید خانه ای با کمترین قیمت خریداری کنید.

 

2. شهر کبک

نرخ بیکاری: 4.3% (در سال گذشته 5%)

رتبه بندی بازار کار توسط بانک مونترال: 6 از 33

قیمت متوسط خانه تک خانواده: $245،000

رتبه بندی مسکن ارزان توسط بانک سلطنتی کانادا: 8 از 14

اگر مایل به زندگی در کبک باشید، باید مهارت های زبان فرانسوی خود رابهتر کنید و آن را ارتقا دهید. از مزایای این شهر می‌توان به رشد سه برابری اشتغال نسبت به جمعیت این شهر و نرخ بیکاری بسیار پایین 4.3 درصدی نام برد و این در حالی است که قیمت مسکن به هیچ عنوان افزایش نمی‌یابد.

 

1. رجینا

نرخ بیکاری: 5.2% (در سال گذشته 4.8%)

رتبه بندی بازار کار توسط بانک مونترال:9 از 33

قیمت متوسط مسکن: $316،990

رتبه بندی خانه های  مقرون به صرفه توسط بانک سلطنتی کانادا: 3 از 14

 

جهت اطلاعات بیشتر بررسی شرایط و ارائه راهکار مناسب جهت مهاجرت به کانادا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا