بهترین شهرهای استرالیا جهت سکونت

بهترین شهرهای استرالیا

بهترین شهرهای استرالیا جهت سکونت

 از بهترین شهرهای استرالیا جهت سکونت می‌توان به شهرهای آدلاید، بریزبن، ملبورن، سیدنی و پرت اشاره کرد. این شهرها دارای استاندارد زندگی بسیار بالایی هستند. در ادامه تعدادی از این شهرها معرفی می‌شود.

آدلاید

 اطلاعات کلی

غذا، نوشیدنی، فرهنگ و مناظر دیدنی از  مواردی هستند که باعث جذب گردشگر به این منطقه از کشور استرالیا می‌شوند. محیط زندگی مناسب نیز برای مردم محلی این منطقه شرایطی ایده آل را فراهم کرده است. شیوه زندگی راحت ، آب و هوای ملایم و هزینه پایین زندگی، آدلاید را به مکانی مناسب برای سکونت تبدیل کرده است. آدلاید سومین شهر در استرالیاست که پایین ترین هزینه دانشگاه را برای دانشجویان ارائه می‌دهد. آدلاید دروازه ای برای اکتشاف است. این منطقه دارای  یک خط ساحلی 3،800 کیلومتری از سواحل زیبا و احاطه شده در میان رشته کوه های Flinders  است. جمعیت کل در جنوب استرالیا حدود 1.5 میلیون نفر برآورد می‌شود.

میانگین دمای هوا در آدلاید در فصول مختلف:

تابستان (دسامبر – فوریه): 16.7 – 28.6 درجه سانتی گراد

پاییز (مارس – می): 12.7 – 22.7 درجه سانتی گراد

زمستان (ژوئن – اوت): 8 – 16 درجه سانتی گراد

بهار (سپتامبر – نوامبر): 11.8 تا 22 درجه سانتی گراد

بریزبن

 اطلاعات کلی

“بریزبین پر رونق” این توصیفی است که سایت گردشگری Lonely Planet از این شهر ارائه می‌دهد. شهری زنده و پرانرژی، با صحنه ای از هنرهای عجیب و غریب و شب زنده داری مکرر، قهوه های دلچسب و رستوران های عالی از دیگر خصوصیاتی است که زبانزد خاص و عام است. اما این توصیفات تنها بخشی از خصوصیات این شهر است. بریزبین مرکز ایالت کوئیزلند یا سرزمین ملکه در کشور استرالیا است که سومین شهر بزرگ استرالیا محسوب شده و یکی از شهر هایی است که سریع ترین رشد را داراست. ساخت و ساز در این شهر با سرعت فراوانی در حال انجام است.

در میان تمام این فعالیت ها، مردم محلی از رشد زودهنگام و سریع این شهر خرسند بوده و از کسب و کار ی که فضای باز این  شهر برای آنان به ارمغان می‌آورد سود می‌برند. رودخانه بریزبین مکان مناسبی برای ورزش های آبی چون اسکی روی آب و قایقرانی است. پارک کرانه جنوبی رودخانه بریزبین که یک ساحل درون شهری زیبا است که نباید بازدید از آن را از دست داد. بریزین مکانی عالی برای اکتشاف کوئیزلند و دو کرانه گلدن و سان شاین کوست که در فاصله کمی از هم قرار دارداست. دانشگاه های این شهر درست در وسط لیست دانشگاههای مقرون به صرفه استرلیا قرار می‌گیرد. جمعیت کل در کوئینزلند حدود 4.18 میلیون نفر است.

میانگین دمای ​​هوا  در بریزبین در فصول مختلف:

تابستان (دسامبر – فوریه): 21 – 29.8 درجه سانتی گراد

پاییز (مارس تا می): 15 تا 25 درجه سانتی گراد

زمستان (ژوئن تا اوت): 11 تا 21 درجه سانتی گراد

بهار (سپتامبر – نوامبر): 15 تا 25 درجه سانتی گراد 

کنز

 اطلاعات کلی

کنز به عنوان دروازه ای به سوی سد بزرگ مرجانی  شناخته می‌شود. سد بزرگ مرجانی که به انگلیسیGreat Barrier Reef  نامیده می‌شود به مجموعه‌ی بسیار بزرگی از آبسنگ های مرجانی گفته می‌شود که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته‌اند. کنز با دارا بودن آب و هوای گرمسیری، سبک زندگی آرام و زندگی ساحلی مکانی رویایی برای توریست ها و افرادی که در آنجا اقامت دارند است.

جمعیت کنز تنها 152 هزار نفر است، بنابراین مکانی مناسب برای فرار از فشار و شلوغی از شهرهای بزرگ است. این شهر با جاذبه های توریستی فراوان و همچنین دارا بودن  رستوران های شیک و یک فرودگاه بین المللی، سالانه تعداد زیادی از گردشگران از سرتا سر جهان را به سوی خود فرا می‌خواند. اگر آنقدر خوش شانس باشید که در کنز زندگی کنید، سفر به جنگل گرمسیری Daintree و روستای زیبا و جزیره کوراندا آخر هفته رویایی و به یادماندنی را برای شمارقم خواهد زد.

میانگین دمای هوا ​​در کنز در فصول مختلف:

تابستان (دسامبر و فوریه): 23.6 – 31.4 درجه سانتی گراد

پاییز (مارس تا می): 21.5 – 29 درجه سانتی گراد

زمستان (ژوئن – آگوست): 17.5 – 26 درجه سانتی گراد

بهار (سپتامبر – نوامبر): 20.5 – 29 درجه سانتی گراد

گلد کوست

 اطلاعات کلی

آفتاب! موج سواری! شب زنده داری! در هیج جای دیگر از استرالیا نمی‌توانید این سه سرگرمی را با هم و یکجا  پیدا کنید. به همین دلایل گلد کوست سالانه میلیون ها نفر بازدیدکننده دارد. گلد کوست با دارا بودن 70 کیلومتر خط ساحلی و 100 هزار هکتار از جنگل های باران زا که به ثبت میراث جهانی رسیده،مکانی رویاییست. همه چیز در گلد کوست به سبک زندگی مربوط می‌شود. حدود 30 هزار دانشجو در گلد کوست زندگی می‌کنند که جذب شیوه زندگی منحصر به فرد و هزینه های ارزان در مقایسه با شهر هایی همچون سیدنی و ملبورن شده اند.

میانگین دمای هوا ​​در گلد کوست در فصول مختلف:

تابستان (دسامبر تا فوریه): 21 – 28.4 درجه سانتی گراد

پاییز (مارس – می): 18 – 25.7 درجه سانتی گراد

زمستان (ژوئن – آگوست): 12.5 – 21.5 درجه سانتی گراد

بهار (سپتامبر – نوامبر): 16.9 – 25.4 درجه سانتی گراد

هوبارت

 اطلاعات کلی

هوبارت، به عنوان پایتخت جزیره ایالت تاسمانی، شهری کاملا متفاوت است. جمعیت کلی در تاسمانی 209.287 نفر می‌باشد. دور بودن از سرزمین اصلی ، به این شهر زیبایی طبیعی و آرامش بیشتر و سبک زندگی با استرس کمتر می‌دهد. همچنین هوبارت شهری پر از تقابل است. مناظر دیدنی، جذاب و بکر، هنر پیشرفته و مدرن، غذاهای جدید و غذاهای محلی استرالیااین تقابل را مشهودتر می‌کند. برخلاف بسیاری از شهرهای شمالی، هوبارت دارای چهار فصل مشخص و آب و هوایی سردتر است. قیمت مسکن در هوبارت ارزان تر از  شهرهای دیگر در سرزمین اصلی است که به همین دلیل دانشگاه هوبارت به عنوان ارزان ترین دانشگاه در استرالیا شناخته می‌شود.

میانگین دمای هوا ​​در هوبارت در فصول مختلف:

تابستان (دسامبر – فوریه): 11.5 – 21 درجه سانتی گراد

پاییز (مارس – می): 8.9 – 17.3 درجه سانتی گراد

زمستان (ژوئن – آگوست): 5 – 12.3 درجه سانتی گراد

بهار (سپتامبر – نوامبر): 7.8 – 16.9 درجه سانتی گراد

ملبورن

 اطلاعات کلی

ملبورن یکی از زیباترین شهرهای استرالیا و از جمله بهترین شهرهای استرالیا جهت سکونت است و رتبه بالایی را در تحقیقات بین المللی در مورد شهرهای بزرگ با قابلیت زندگی دارد. در واقع، اقتصاددانان آن را به عنوان بهترین شهر جهان برای اقامت معرفی می‌کنند. جمعیت کلی در ویکتوریا 5 میلیون 200 هزار نفر است. مرکز شلوغ این شهر کاملا با زیبایی طبیعی رودخانه یارا و سواحل درون شهری آن در آمیخته و متعادل شده است. ملبورن با کافه هایش، فرهنگ و شب زنده داریش شناخته شده است، و به این شهر حسی منحصر به فرد می‌دهد. ملبورن به عنوان پایتخت مد استرالیا به خاطر ساکنان شیک پوش و مراکز خرید بزرگ نیز مشهور است.

هزینه زندگی در زندگی در ملبورن کمی بالاتر از شهرهای دیگر استرالیا است، اما زندگی در یکی از بهترین شهرهای جهان ارزش این هزینه ها را دارد. علاوه بر این، ملبورن دروازه ای به سوی شگفتی های منطقه ویکتوریااست که بخش کوچکی از این شگفتی ها شامل  نوشیدنی هایش، زمین های اسکی، شبه جزیره دیدنی و جاده اقیانوسی بزرگ و معروف است.

میانگین دمای هوا ​​در ملبورن در فصول مختلف:

تابستان (دسامبر – فوریه): 14 – 25.3 درجه سانتیگراد

پاییز (مارس تا می): 10.9 – 20.3 درجه سانتیگراد

زمستان (ژوئن – آگوست): 6.5 – 14.2 درجه سانتیگراد

بهار (سپتامبر – نوامبر): 9.6 – 19.6 درجه سانتی گراد

پرت

 اطلاعات کلی

پرت آفتابی ترین شهر استرالیا، شهری عالی و از هر نظر بی عیب و نقص است. پرت توسط رودخانه پر پیچ و خم سوان (Swan) به دو قسمت تقسیم شده است. پرت به خاطر رستوران هایش و فستیوال هایی که دارد مشهور بوده و با دارا بودن 80 کیلومتر خط ساحلی بی نظیر خود آرامشی بی وصف را برای گردشگران فراهم می‌کند. پرت یکی از دنج ترین و بزرگ ترین شهر های استرالیا و جهان است و از دیگر شهرهای پایتخت ساعتها با هواپیما فاصله دارد.

در پرت فقط بالی نزدیک شماست. اما آنچه شما در پیش روی خود دارید حتی بهتر از این  هم می‌شود. شما می‌توانید کل استرالیا غربی را کشف کنید. گیاهان و جانوران جزیره روتنس، کارخانه های شراب سازی دره سوان، سواحل شگفت انگیز، غروب خورشید و شگفتی های بیشتر دیگر که در انتظار شماست. مردم محلی و ساکنان پرت به دلیل شیوه زندگی ایده آل و کیفیت مناسب زندگی از آرامش زیادی برخوردار هستند. پرت برای دانشجویان نسبت به سیدنی، داروین و ملبورن ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. جمعیت کل استرالیای غربی حدود دو میلیون و صد هزار نفر است.

میانگین دمای هوا ​​در پرت در فصول مختلف:

تابستان (دسامبر تا فوریه): 17.5 – 30 درجه سانتی گراد

پاییز (مارس – می): 13.7 – 26 درجه سانتی گراد

زمستان (ژوئن – آگوست): 8 – 19 درجه سانتی گراد

بهار (سپتامبر – نوامبر): 11.7 – 23 درجه سانتی گراد

سیدنی

 اطلاعات کلی

سیدنی یک مقصد توریستی ایده آل است و جزو یکی از بهترین شهرهای استرالیا جهت سکونت است. تالار اپرا (Opera House) و بوندای بیچ (Bondi Beach) در عکس های کارت پستال می‌درخشند. اما زندگی در سیدنی چگونه است؟ مطمئنا یک حقیقت وجود دارد که هرگز سرگرمی های این شهر تمامی ندارد. فرهنگ، غذا، طبیعت، ورزش، رویدادها و یا  هر چیزی که به آن مشغول هستید، سیدنی همه آن ها را تحت پوشش قرار داده است، و با آب و هوای معتدلش،هر زمان از سال می‌توانید به گشت و گذار در این شهر رویایی بپردازید. سیدنی صدها محله مجزا را در خود جای داده و به مانند شهرهایی مجزا درون یک شهر بزرگ است. و هنگامی که شما نیاز به یک سفر درون شهری دارید، ماجراجویی های بی پایان و وصف ناپذیری در انتظار شماست.

از کوه نوردی در کوه های آبی و نوشیدن و چشیدن شراب در هانتر والی (Hunter Vally) گرفته تا وقت گذرانی و استراحت در سواحل شمالی همه و همه در انتظار شماست. همانطور که می‌دانید سیدنی شهری بزرگ است و در نتیجه هزینه های زندگی در سیدنی کمی بالاتر است، اما اندازه و موقعیت آن به عنوان پایتخت تجاری استرالیا به این معنی است که شغل و نوآوری در این شهر بزرگ به وفور یافت می‌شود. جمعیت در نیو ساوت ولز حدود 6.89 میلیون نفر است.

میانگین دمای هوا ​​در سیدنی در فصول مختلف:

تابستان (دسامبر – فوریه): 21.9 – 23.7 درجه سانتی گراد

پاییز (مارس تا می): 14.6 – 22.2 درجه سانتی گراد

زمستان (ژوئن – آگوست): 8.8 – 17 درجه سانتی گراد

بهار (سپتامبر – نوامبر): 11 تا 23 درجه سانتی گراد

 

جهت اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به استرالیا با مشاوران پردیس ویزا تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا