انگشت نگاری سفارت استرالیا

انگشت نگاری سفارت استرالیا

انگشت نگاری سفارت استرالیا

بیومتریک روشی سریع و آسان است که به جمع آوری اطلاعات متقاضیان درخواست ویزا می پردازد. از ماه ژوئن 2019 اداره مهاجرت استرالیا اقدام به جمع آوری اثر انگشت متقاضیانی که ساکن ایران هستند یا در زمان درخواست ویزا در ایران حضور داشتند نمود. در روش انگشت نگاری سفارت استرالیا (بیومتریک) اقدام به گرفتن عکس از چهره و اثر انگشت ده رقمی الکترونیکی متقاضیان می شود. بیومتریک، هر زمان و هر بار که متقاضی درخواست ویزا دهد باید تهیه شود. متقاضیان ویزای استرالیا در ایران که در 23 ماه ژوئن 2019 درخواست خود را ارائه داده بودند. از مرکز جمع آوری بیومتریک استرالیا که در تهران قرار دارد، نامه ای را مبنی بر تهیه بیومتریک ظرف 14 روز از درخواستشان دریافت نمودند.

به متقاضیانی که در خارج از ایران درخواست تهیه بیومتریک شده است، می توانند به سایت دپارتمان جهت کسب اطلاعات در خصوص نزدیک ترین محل جمع آوری بیومتریک و انگشت نگاری مراجعه نمایند.

متقاضیانی که در ایران حضور دارند، ممکن است ظرف 14 روز نامه ای از ارائه درخواست ویزا مبنی بر حضور در مرکز بیومتریک مستقر در تهران دریافت نمایند.

متقاضی برای هر بار درخواست ویزا باید بیومتریک تهیه نماید. صرف نظر از اینکه درخواست ویزا در سالهای اخیر و یا از هرجا ارائه داده باشد. لازم به ذکر است برای تهیه بیومتریک، ارائه اصل پاسپورت، خود شخص متقاضی، نامه الزامات بیومتریک و اسناد مسافرتی الزامی است.

تاخیر در تهیه بیومتریک منجر به تاخیر در پروسه درخواست ویزا شده. در صورت قصور در تهیه بیومتریک، درخواست متقاضی رد خواهد شد.

انگشت نگاری استرالیا

افرادی که از تهیه بیومتریک معاف هستند شامل:

افرادی که کمتر از 5 سال سن دارند و افرادی که امکان ارائه رضایت نامه ندارند.

صاحبان کارت تجاری APEC و دارندگان ویزای خاص برای اتباع استرالیا( تابعیت دوگانه).

متقاضیان شهروندی استرالیا و افرادی که از لحاظ جسمانی قادر به اسکن اثر انگشت نیستند می توانند فقط تصویر چهره خود را ثبت نمایند.

شهروندان استرالیا و افرادی که اقامت دائم استرالیا را دارا می باشند و همچنین شهروندان نیوزلند.

مراحل انجام بیومتریک

چهره متقاضی در عکس باید مشخص و واضح باشد. یعنی پوششی مانند عینک، کلاه یا روسری در عکس مجاز نمی باشد. به جز در مواردی مذهبی که در این صورت چهره باید از بالای ابرو تا زیر چانه و در صورت امکان هر دو گوش قابل مشاهده باشد.

موها نباید چشم ها را بپوشاند.

در صورتیکه نوک انگشتان متقاضی بریده شده یا آسیب دیده است. پس از بهبود باید به مرکز بیومتریک استرالیا اطلاع دهد.

متقاضی در صورتیکه حاضر به ثبت اطلاعات بیومتریک نشود، درخواست ویزا پذیرفته نمی شود. که گزارش به سفارت استرالیا ارجاع داده می شود.

مرکز جمع آوری بیومتریک و انگشت نگاری استرالیا که توسط VFS صورت می پذیرد، جهت انجام این نوع خدمات مبلغی را در نظر می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انگشت نگاری سفارت استرالیا به وبسایت VFS – Australian Biometric Collection Centre مراجعه نمایید.

 

جهت اطلاعات بیشتر باما تماس حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا