اعتبار انگشت نگاری کانادا

اعتبار انگشت نگاری کانادا

اعتبار انگشت نگاری کانادا

 از تاریخ 31 جولای 2018 انگشت نگاری و عکس برای دریافت همه ویزاهای کانادا انجام می شود. و برای ویزای ویزیتوری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری (به جز شهروندان آمریکایی) و ویزای اقامت دائم اجباری ست. اعتبار انگشت نگاری کانادا 10 ساله است. و نیاز به رفتن مجدد جهت انگشت نگاری در هر اقدام ویزا وجود ندارد.

وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اعلام کرد که از تاریخ 31 جولای 2018 انگشت نگاری و عکس برای دریافت همه ویزاهای کانادا اجبار است. و ویزای ویزیتوری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری (به جز شهروندان آمریکایی) و ویزای اقامت دائم برای همه اجباری ست.

بر اساس این قانون جدید، انگشت نگاری و عکس برای متقاضیان ویزاهای ویزیتوری، تحصیلی و کاری که به کانادا رفت و آمد خواهند داشت، باید هر ده سال یکبار تکرار شود. به عبارت دیگر، انگشت نگاری برای این دسته از متقاضیان تا ده سال اعتبار خواهد داشت.

تغییرات برای متقاضیان اروپا، آفریقا و خاورمیانه از 31 جولای 2018 و برای متقاضیان مناطق دیگر همچون آسیا، آسیا – اقیانوسیه و آمریکا از تاریخ 31 دسامبر 2018 اجرایی خواهد شد. 

این تغییرات شامل حال چه کسانی می‌شود؟

– افرادی که ویزای ویزیتوری، تحصیلی یا کاری آنها اعتبار دارد و می‌خواهند درخواست ویزای جدید خود راقبل از 31 جولای 2018 ثبت کنند، باید دوباره انگشت نگاری انجام دهند.

– افرادی که ویزای ویزیتوری، تحصیلی یا کاری آنها اعتبار دارد و می‌خواهنددرخواست ویزای جدید خود را از31 جولای به بعد ثبت کنند، نیازی به انگشت نگاری مجدد نخواهند داشت. 

چرا انگشت نگاری؟

انگشت نگاری در حقیقت همان تشخیص اثر انگشت هر فرد است. که به عنوان دقیق ترین و سریع ترین روش بیومتریک در جهان نظیر کاربردهای امنیتی، تشکیل پرونده های قضایی یا دستگاه های حضور غیاب پرسنل استفاده می‌شود.

از کاربردهای مهم انگشت نگاری، می‌توان به کنترل روند اقامت های طولانی مدت در کشورهای دیگر، توسط اداره مهاجرت کشور میزبان اشاره نمود. طبق قوانین مهاجرتی، هرگاه تبعهٔ خارجی قصد اقامت بلندمدت را در کشوری میزبان داشته باشد، موظف به انگشت نگاری و ثبت اطلاعات فردی در سیستم رایانه ای است.

بر اساس قوانین بین المللی، برای سفر به برخی کشورها، انگشت نگاری یک امر بدیهی و طبیعی است. امروزه بسیاری کشورهای عضو پیمان کنترل مهاجرت غیرقانونی و ضد تروریسم برای متقاضیان گذرنامه در همان کشور متبوع، اطلاعات فردی و اثر انگشت درون تراشه های درون جلد گذرنامه، ثبت و ذخیره می کنند. تا مسافران در هنگام ورود به کشورهای مقصد، درگیر بروکراسی کنترل اثر انگشت نباشند.

فواید انگشت نگاری

– تشخیص هویت مجرمین و کلاهبرداران.

– جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی.

– شناسایی مجرمین در زمان ورود به خاک کانادا.

– جلوگیری از ورود دوباره افرادی که قبلا دیپورت شده اند.

– جلوگیری از ورود پناهندگان غیر قانونی به خاک کانادا.

– جلوگیری از ورود کسانی که با اطلاعات دروغین قصد ورود به خاک کانادا را دارند.

انگشت نگاری کانادا

چه کسانی از انگشت نگاری معاف هستند؟

– شهروندان کانادایی، متقاضیان شهروندی کانادا، کسانی که دارای اقامت دائم هستند.

– کودکان زیر 14 سال.

– افراد بالای 79 سال. (به جز پناه جویان)

– ملیت های که از دریافت ویزا برای ورود به کانادا معاف هستند. و به عنوان گردشگر با Electronic Travel  Authorization  به کانادا می‌آیند.

– مقامات ایالتی و دولتی.

– وزیران کابینه و دیپلمات های سایر کشورها و سازمان ملل که در سفر رسمی و کاری به کانادا می‌آیند.

– کسانی که ویزای آمریکا را دارند و از طریق کانادا می‌خواهند به آمریکا بروند.

– پناه جویانی که قبلا انگشت نگاری انجام داده اند و برای ویزای تحصیلی یا کاری اقدام کرده اند.

– افرادی که اقامت موقت کانادا را دارند و برای درخواست اقامت دائم خود، انگشت نگاری انجام داده اند. و پرونده آنها در فرآیند بررسی است.

مراکز انگشت نگاری

برای همه متقاضیان ویزاهای ویزیتوری، تحصیلی، کاری و اقامت دائم که از داخل کانادا اقدام می‌کنند، تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که مراکز انگشت نگاری در سراسر کانادا راه اندازی شوند، معافیت موقت در نظر گرفته می‌شود.

در مجموع تعداد 192 مرکز انگشت نگاری در آمریکا و سایر نقاط جهان قرار دارد.

برای یافتن نزدیک ترین مرکز، در اینجا جستجو کنید.

دولت کانادا در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرده است که تمام اطلاعات شخصی افراد با بالاترین تمهیدات امنیتی محافظت خواهد شد. و به محض اینکه این اطلاعات در اختیار وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا قرار بگیرد، از بانک اطلاعاتی مرکز انگشت نگاری پاک خواهد شد.

جهت اطلاع بیشتر از انواع روش های توریستی کانادا با مشاورین  پردیس ویزا  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پردیس ویزا