مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

استرالیا یکی از مقاصد محبوب افرادی است که قصد مهاجرت دارند. اگر شما نیز تصمیم به مهاجرت به استرالیا گرفته اید، اولین سوال در ذهنتان این خواهد بود که از کجا باید شروع کرد. و چگونه می توان مراحل مهاجرت را با موفقیت پشت سر گذاشت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که شرایط شما از جمله سن، جنسیت، میزان تحصیلات، سابقه شغلی و … می تواند در دریافت ویزای استرالیا موثر باشد.

اداره مهاجرت به استرالیا در حدود ۱۵۰ مدل ویزای استرالیا برای افراد متقاضی مهاجرت به این کشور ارائه می دهد. بنابراین انتخاب ویزایی که بهترین شرایط را برای هر فرد داشته باشد احتیاج به آگاهی و شناخت کامل از انواع ویزای استرالیا دارد.

ویزای تخصص استرالیا

یکی از پرطرفدارترین ویزاها جهت مهاجرت به استرالیا ویزای تخصص یا ویزای نیروی متخصص استرالیا است. که در اکثر موارد منجر به اخذ اقامت دائم متقاضی می‌شود. جهت اخذ ویزای نیروی متخصص استرالیا می‌بایست حداقل 65 امتیاز از جدول امتیازبندی ویزای تخصص استرالیا کسب نمایید. البته لازم به ذکر است که هرچه امتیاز شما بیشتر باشد سریعتر از لیست انتظار SkillSelect انتخاب شده. و دعوت به تشکیل پرونده خواهید شد.

ویزای کارآفرینی استرالیا (ویزای 188 استرالیا)

ویزای 188 استرالیا یا ویزای کارآفرینی استرالیا از نوع ویزاهای امتیازی و مختص آن دسته از متقاضیانی است که تمایل دارند از طریق راه اندازی کسب و کار یا سرمایه گذاری در کشور استرالیا به این کشور مهاجرت نمایند. متقاضی در صورت احراز شرایط اولیه و کسب حد نصاب امتیاز 65 می‌تواند پس از دریافت اسپانسرشیپ از یکی از ایالتهای استرالیا تشکیل پرونده مهاجرت دهد.

البته از جولای 2019 برخی ایالتها مانند ایالت ویکتوریا حدنصاب امتیاز را به 80 امتیاز ارتقا داده. این ویزا در نهایت منجر به اقامت 4 سال و 3 ماهه می‌شود. و متقاضی باید پس از اخذ اقامت موقت در ایالت حامی (اسپانسر) در ایالت موردنظر تجارت یا سرمایه گذاری نموده. و پس از گذشت 2 سال می‌تواند در صورت عمل به شرایط ویزا برای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. این ویزا به همسر و فرزندان متقاضی و افراد دیگری که تحت تکفل متقاضی هستند نیز تعلق می‌گیرد.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا- اقامت دایم

گروه اول: سرمایه گذاران دارای سابقه موفق در امر تجارت

گروه دوم: کارآفرینان

این گروه برای كارآفرینان و كسانی كه ایده های جدیدی در زمینه های مختلف دارند، طراحی شده است. تحت این گروه، متقاضی زمانی می‌تواند ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت كند كه موفق شود یك پشتیبان مالی در كشور استرالیا برای راه اندازی ایده یا طرح های جدید خود پیدا كند. میزان این حمایت مالی حداقل 1 میلیون دلار استرالیا باید باشد.

ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا جهت متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارند صادر می‌شود. متقاضیانی که قصد واقعی خود را جهت ادامه تحصیل در استرالیا به افسر پرونده اثبات نموده باشند می‌توانند اجازه تحصیل در استرالیا را کسب نمایند. استرالیا پس از انگلیس و آمریکا بیشترین پذیرش بین المللی را دارد. آنچه که استرالیا را برای ادامه تحصیل از سایر کشورها متمایز می‌­نماید هزینه زندگی در مقایسه با کشورهای دانشجو پذیر مانند انگلیس می‌­باشد.

ویزای توریستی استرالیا

با دارا بودن ویزای توریستی استرالیا شخص می­‌تواند برای یک سفر گردشگری وارد استرالیا بشود. چندین سابکلاس برای ویزای توریستی استرالیا وجود دارد اما رایج ترین ویزای توریستی استرالیا برای ایرانیان در حال حاضر ویزای 600 استرالیا محسوب می‌شود.

ویزای توریستی استرالیا سابکلاس 600 جزء ویزاهای موقت محسوب می‌­شود. متقاضی نمی‌­تواند اعضای خانواده را مشمول درخواست نماید. و برای هر یک از اعضای خانواده باید یک درخواست مجزا داده شود. ویزای توریستی استرالیا یک ویزای دیجیتال محسوب می‌شود. مهری در پاسپورت متقاضی نمی‌­خورد. و تنها پس از ورود به خاک استرالیا مهر ورود در پاسپورت متقاضی دریافت کننده ویزای استرالیا می‌خورد. لازم به ذکر است که شخص متقاضی ویزای توریستی استرالیا باید از نظر سلامت و شخصیت مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا باشد. زمان رسیدگی به ویزای توریستی استرالیا 1 ماه است.

ویزای ازدواج استرالیا

ویزای ازدواج یا نامزدی استرالیا، ویزایی 9 ماهه موقت است. و برای متقاضیانی است که از این طریق قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند. متقاضی قبل از درخواست این ویزا باید با همسر خود که دارای شرایط خاص طبق قوانین استرالیا است ازدواج کند. و این ازدواج در هر کشوری که انجام شود باید ثبت ازدواجش طبق قوانین استرالیا صورت گیرد و به رسمیت شناخته شود و مورد تایید این کشور قرارگیرد.

پردیس ویزا