استرالیا

استرالیا سرزمینی است در نیمکره جنوبی زمین که دارای شرایط آب و هوایی  متفاوتی است. این کشور پهناور دارای استانداردهای اقتصادی و آموزشی است و از نظر مساحت حدودا با آمریکا برابر است و تنها قاره ی جهان است که به صورت یک کشور درآمده.

 کشور استرالیا دارای ادیان مختلفی است ولی اکثر مردم این کشور، مسیحی هستند.

تنوع زبانی و غذایی در استرالیا

 تنوع غذایی در استرالیا نیز بسیار زیاد است و معروف ترین رستوران های دنیا در این کشور قرار دارند.از جمله غذاهای پرطرفدار در کشور استرالیا، می‌توان به خوراک کانگورو اشاره کرد. همچنین استرالیا دارای بزرگترین دستگاه اسپرسو در جهان است که می‌تواند 18 نوع قهوه را در یک زمان ارائه دهد.

 تنوع زبانی هم به وفور در استرالیا به چشم می‌خورد هر چند اکثر افراد به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند ولی زبان هایی مانند: عربی، ویتنامی، ایتالیایی، یونانی و غیره نیز در این کشور وجود دارد.

استرالیا به معنی سرزمین ناشناخته ی جنوب، دارای دو نماد ملی است یکی کانگورو و دیگری شترمرغ. دوحیوانی که نمی‌توانند به سمت عقب حرکت کنند و این ویژگی در بین استرالیایی ها به معنی پیشرفت کشور تلقی می‌شود.

شهر های توریستی استرالیا

شهرهای مهم و توریست پذیر استرالیا عبارتند از: پایتخت این کشور، کانبرا- سیدنی- ملبورن- آدلاید- گلدکوست- بریزبن و نیوکاسل. که پیشرفت این شهرها تاثیر بسزایی در اقتصاد و هر چه زیباتر نشان دادن این کشور داشته است.

آب و هوا در استرالیا

کشور استرالیا در اکثر مواقع دارای آب و هوایی معتدل و دلپذیر است. ایالت های شمالی این کشور معمولا گرم و ایالت های جنوبی آن زمستانی سرد دارد. این کشور پهناور دارای سه منطقه زمانی است و شرق و غرب این کشور دو ساعت با یکدیگر اختلاف زمانی دارند. از آنجایی که کشور استرالیا در نیمکره جنوبی زمین قرار دارد، فصل های این کشور برعکس فصول سایر کشورهای دنیاست یعنی فصل تابستان در کشورهایی که در نیمکره شمالی قرار دارند از جمله ایران، فصل زمستان در استرالیا است یا کریسمس که در تمام کشورهای نیمکره شمالی در زمستان قرار گرفته، در  استرالیا تابستان است. یا بهار در کشورهای نیمکره شمالی، پاییز استرالیا است . تنوع آب و هوایی در استرالیا باعث شده که هر زمانی از سال، قسمت های مختلفی از این قاره خوش آب و هوا و دیدنی باشد.

پردیس ویزا